[Çözüldü] lxpanel dizin menüsü çalışmıyor

Başlatan b.ilker, 20 Mayıs 2014 - 23:16:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

b.ilker

Lxpanel'e dizin menüsü ekliyorum.
Herhangi bir dizine bastığımda dosya yöneticim(pcmanfm) dizini açmıyor. Hiç bir tepki vermiyor.

~/.config/lxpanel/Lubuntu/panels klasörü içindeki panel dosyasında  dizin menüsü için şu komut bulunuyor.

Plugin {
    type = dirmenu
    Config {
        path=/home/ben
    }
}

Aynı sorunu daha önce yaşamış olan var mıdır acaba?

heartsmagic

http://manpages.ubuntu.com/manpages/precise/en/man5/lxpanel.hints.5.html

Yapı doğru görünüyor, name ve image zorunlu değildir sanırım. Fakat dikkatimi bir şey çekti, ilgili dosya olarak şunu göstermişler:  ~/.config/lxpanel/"profile-name"/panels/panel sende bu yol ~/.config/lxpanel/Lubuntu/panels şeklinde. Lubuntu üzerinde tanım böyle mi? Yoksa ~/.config/lxpanel/ altında bir profil dizini var mı? Varsa altında panels yolu var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

b.ilker

~/.config/lxpanel/ altında Lubuntu dışında başka hiçbir klasör ya da dosya bulunmuyor. Yol sizin verdiğiniz gibi doğru görünüyor bu durumda.
Lxpaneli tekrar kurdum ama bi değişiklik olmadı. Dizin menüsü görünüyor ancak dizinlere tıkladığımda açılmıyor hala.

cevabınız için teşekkür ederim @heartsmagic

heartsmagic

Rica ederim, keşke sorunu çözebilsek. Kendim LXDE kullanmadığım için ilk elden de bakamıyorum. Belki LXDE kullanan daha tecrübeli bir arkadaş yorum yapabilir. 
Peki name = falanca içeriğini girmeyi denedin mi?

Şurada dirmenu görünmüyor garip bir şekilde: http://wiki.lxde.org/en/LXPanel

b.ilker

Sorunun Çözümü;

Lxpanel'de dizin menüsünü düzenlemek için üzerine gelip sağ tıklıyoruz. ardından "Tabla Ayarları"nı seçiyoruz. "Tabla Tercihleri" penceresinden en sondaki "Gelişmiş" sekmesini açıyoruz. "Tercih Edilen Uygulamaları Ata" kısmında "lxsession-default filemanager" yazıyorsa şayet "pcmanfm" olarak değiştiriyoruz (hangi dosya yöneticisini kullanıyorsanız onu yazabilirsiniz). Kapat diyoruz ve hepsi bu kadar.

Umarım aynı sorunu yaşayan kullanıcılara faydalı olur.

görseller;
önce 

sonra   

heartsmagic