[Çözüldü] Hard Diskim ısınıyor

Başlatan dorukduruberk, 20 Mayıs 2014 - 22:06:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dorukduruberk

Merhaba. Ben ubuntu kurduktan sonra windows ta 25-30 derece sıcaklıkta olan hard diskim, ubuntu da 35 derece civarında. bunu azaltmak için ne yapabilirim? ayrıca ben bunu azaltmak için apm yi açtım ama orada "ani yavaşlamalar,sürücüyü beklenenden daha hızlı yıpratabilir.lütfen başlama/durma smart özelliğini denetleyin" yazdığı için korktum ve ayarı ortada bıraktım. ayarı en düşüğe yani güç tasarrufuna getirsem bir sorun olurmu?

heartsmagic

35 derece gayet normal bence, pek takılacak bir sıcaklık yok diskinde. Seni rahatsız eden bir durum yoksa, sadece verilere bakarak sıcaklık meselesine takılıyorsan bence uğraşma o ayarlarla. Bahsettiğin bölümde zaten o ayarların neler doğurabileceğine değinmişler. Ne kadar fazla ani yavaşlama o kadar fazla yıpranma deniyor söylendiği üzere.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

dorukduruberk

şimdilik dokunmayım ozaman. teşekkürler.

plazma

Hava şartları ile de alakalı o durum windwosta o ısı kışınmıydı mesela, atıyorum oda sıcaklığı etken klima varsa mesela bilgisayarlar daha rahat çalışır iç ortamda gibi değişkenlerde önemli windowstaki ısı değierini baz almanız için aynı ortam sıcaklığında aynı şekilde iki sistemde de test etmeniz gerekir. Herhangi bir sıkıntı yoktur heartsmagic inde dediği gibi normal değerler.

dorukduruberk

o değerler kışındı.tamam ozaman zaten her ihtimalde düşük değerler.teşekkürler.