Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO'nun 59. Sayısı

Başlatan alquirel, 19 Mayıs 2014 - 23:53:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO'nun 59. Sayısı

Yazılar
* Röportaj - Mehmet Dursun İNCE
* Ubuntu'da Pipelight Kullanımı
* GIMP'i Photoshop'a Nasıl Benzetiriz?
* PPA Deposu Aracılığıyla Ubuntu'da Oracle Java 8 Kurun [JDK8]
* SVN Workbench
* OpenPGP Anahtarlarının Yönetimi - En İyi Güncel Uygulamalar Bölüm 1
* DRM Karşıtlığı Günü (Day Against DRM)
* ShadowGrounds
* Yeni Bir Başlangıç
* Linux Haberler

Bağlantılar
Arşiv bağlantısı (34.4 Mb) için tıklayınız.
PDF dosyası (38.1 Mb) için tıklayınız.
Blog sayfası için tıklayınız.

Barış Can

kaçırmanızı "öneremeyeceğim" bir sayı oldu.
herkesin emeğine sağlık. :)
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

Altaylardan_Gelen_Atlı

Emeği geçen tüm üstadları kutlarım

her bölümde acemi kullanıcılar için temel kodları anlatan bir veya iki kod eklemek mümkün olursa biz acemilerde kodlara yöneliriz
( amaç bir okuma alışkanlığı sağlamak iki basit kodları bu okuma sayesinde öğrenmek )

saygılar
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

sem

DedeLanD, selamlar. Öneriniz için teşekkür ederiz. Bu planlarımız dahilindeki bir konu. En kısa süre içerisinde tekrarda ctrl + alt + t bölümünü tekrar yayına alabiliriz diye umuyoruz.

İyi çalışmalar.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

meda

Yeni sayı için emeği geçen geçen herkese çok teşekürler.

Bence eski sayılar 1,2,3 ... buradaki yazılar düzenlenebilir.Çünkü bazı makalelerdeki görseller,anlatımlar baya kafa karışıklığı yaratıyor.Yazılan makaleler revizyondan geçirilerk okuyuculara iletimi sağlanabilir.Bu şekilde dergi hem güncellenir hem de yeni kullanıcılar ilk sayılardaki bilgi anlatımlar ile yeni anlatımlar arasında  bocalama yaşamaz.Ara sıra eski sayılardaki bilgilere göz gezdirince nerden nereye diyorum. :D
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

heartsmagic

Eski sayıların elden geçmesi biraz zor ne yazık ki. Sıfırdan tasarım gerekecektir eski sayılar için. Eski eskide kalsın, biz önümüze bakalım bence :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

berkayaslan

Yeni sayınız hayırlı olsun..  Kapakta çok güzel gözüküyor hani :)
İf you wanna be the best, You must SMURF something. :)

ubuntuki lilith

Alıntı yapılan: berkayaslan - 21 Mayıs 2014 - 22:01:55
Yeni sayınız hayırlı olsun..  Kapakta çok güzel gözüküyor hani :)
Yeni sayımız diyelim @berkayaslan. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürler. Tüm forum kullanıcılarına keyifli okumalar.

meda

Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Mayıs 2014 - 19:46:37
Eski sayıların elden geçmesi biraz zor ne yazık ki. Sıfırdan tasarım gerekecektir eski sayılar için. Eski eskide kalsın, biz önümüze bakalım bence :)
Benim istediğim güncel kalmak namına böyle bir şey olabilir.İlk sayılara falan bakıyorum genel kullanım ve uygulamalara arada baya kilometre taşı olmuş.En azından yeni kullanıcılar bu yönüyle düşünülebilir.

Nacizane başka  bir tavsiyem daha var.Dizüstü bilgisayarlarda enerji tasarrufu ve buna yönelik uygulamalarda bahsedilebilir.
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

heartsmagic

Güncellik namına gerideki sayıları tarayamayız ama, o hiçbir dergi yayımlama politikasında yapılmaz :) Yanlış mı anlıyorum? Zira okuyucu zaten indirdiği derginin kaç senelik olduğunu biliyordur.

Konu önerisi için teşekkürler, arkadaşlar göreceklerdir mutlaka.

sem

Dizüstüler için önerilen konu güzel gerçekten. Bununla ilgili bir yazı çıkartabilir miyiz bir inceleyelim, bir çoğumuzun işine yarayacaktır bence de.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

91011

Zip ve pdf bağlantısından infirmeye çalıştım 3 kere ama indirirken kırılıyor birden bitiyor ?
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

cagriemer

Iki baglantidan da sorunsuzca indirebildim ben. Bulundugunuz agdan kaynakli bir durum olabilir mi?

heartsmagic

Teyit etmiş olayım, bende de bir sorun olmadan iki dosya da indi.

91011

O zaman benim bağlantımda bir problem var.
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

meda

Alıntı yapılan: sem - 24 Mayıs 2014 - 01:15:03
Dizüstüler için önerilen konu güzel gerçekten. Bununla ilgili bir yazı çıkartabilir miyiz bir inceleyelim, bir çoğumuzun işine yarayacaktır bence de.
başlangıç olsun diye :

https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Optimized_power_settings

https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Power_Savings

emirhan64

juggle

An itibariyle indirmiş bulunmaktayım. Röportaj çok güzel olmuş. Kendisine bağladı ve dikkatli bir şekilde okumaya devam ediyorum. İçerik olarak faydalı bir sayı olmuş. Emeği olan herkese sonsuz teşekkürler.
what goes around comes back around

sem

Alıntı yapılan: shadow.Alıntı yapılan: sem - 24 Mayıs 2014 - 01:15:03Dizüstüler için önerilen konu güzel gerçekten. Bununla ilgili bir yazı çıkartabilir miyiz bir inceleyelim, bir çoğumuzun işine yarayacaktır bence de. başlangıç olsun diye :

https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Optimized_power_settings

https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Power_Savings

Teşekkürler, 61. sayı için umarım bu yazıyı paylaşmış oluruz sizlerle.

@juggle, beğenilmesi ve faydalı olması bizler için iyi haber. Geri dönüş için teşekkür ederiz.
Burası dünya?

juggle

Yeni sayıyı merakla beklemeye devam ediyorum. :)

neynefes

@juggle, 60. sayımızı yayınlamıştık :-)
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=43999.0

Düzeltme: Tabi konunun devamını okumadan cevap verince ukalalık yapmış gibi oldum kusura bakmayın :-)

juggle

Sanırım yanlış konunun altında yazmışım iletiyi. Özür diliyorum. Son sayıyıda indirip okuduğumu hatırladım. Ozaman bir sonraki sayıyı bekliyorum ben :)