zararlı reklam kodları

Başlatan gokhanyildiz, 18 Mayıs 2014 - 23:25:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

Şuanda kurulu olan mozilla firefox ve google chrome üzerinde de denedim aynı sorun var. Herhangi bir siteyi açtığımda karşıma popup reklam açılıyor. Hep aynı reklam. Bunun haricinde bazı yerlere tıkladığımda da linklere yönlendiriyor beni. Chrome ve firefox üzerinde herhangi bir eklenti de kurulu değil. Bunun neyden kaynaklandığını nasıl bulabiliriz?

if

Açtığınız her sitede aynı reklam mı var?

gokhanyildiz

Alıntı yapılan: if - 19 Mayıs 2014 - 01:55:00
Açtığınız her sitede aynı reklam mı var?
Evet aynı reklam var.

heartsmagic

Firefox kapalıyken:

mv ~/.mozilla ~/.mozilla.yedek

ile profili sıfırlayıp tekrar dener misin? Bakalım mesele profile mi özel yoksa genel mi. Şu Flash sorunu geliyor aklıma ama orada mesele reklam değildi sanki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gokhanyildiz

Denedim sonuç yine aynı. Sanki arka planda bir app çalışıyorda o tetikliyor gibi. Bu tarz sıkıntılarla genellikle windows kullanırken karşılaşırdım. Yoksa artık ubuntu da da mı karşılaşacağız  :o

heartsmagic

Ubuntu da neticede bir işletim sistemi, her şey mümkündür kısacası. Sorun şuradakine benzer bir sorun mu:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=42802.0

fhrttn

Aynı sorun bende de olmuştu altta üstte reklam  çıkıyordu. Her iki tarayıcınında eklentiler kısmına bakmanı öneririm.  Gözüne çarpan, senin kullanmadığın bir eklenti varsa kaldır.

gokhanyildiz

Alıntı yapılan: fhrttn - 27 Mayıs 2014 - 11:48:09
Aynı sorun bende de olmuştu altta üstte reklam  çıkıyordu. Her iki tarayıcınında eklentiler kısmına bakmanı öneririm.  Gözüne çarpan, senin kullanmadığın bir eklenti varsa kaldır.

1 haftadır evde bilgisayarımı açmadığım için bu konuda fazla cevap yazamadım. Tarayıcılarımın hiçbirinde eklenti kurulu değil. İşin ilginç yanı da bu zaten. Reklam kodlarını gördüğüm anda zaten ilk işim eklentilere bakmak oldu.

heartsmagic

Bağlantısını geçtiğim konuyla aynı durum mu?

gokhanyildiz

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Mayıs 2014 - 10:59:17
Bağlantısını geçtiğim konuyla aynı durum mu?

Hayır değil. Bambaşka birşey bu. Acaba web app depolarından gelen birşey olabilir mi?

heartsmagic

Bambaşka değil de benzer diyelim bari? Orada modemi resetleyerek çözmüşler. Eğer depolarda olan bir şey olsaydı muhtemelen birçok insanda olurdu. Ben modem tarafından şüphelenelim derim yine.

gokhanyildiz

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Mayıs 2014 - 15:40:49
Bambaşka değil de benzer diyelim bari? Orada modemi resetleyerek çözmüşler. Eğer depolarda olan bir şey olsaydı muhtemelen birçok insanda olurdu. Ben modem tarafından şüphelenelim derim yine.

Modem kaynaklı olsa aynı olay işletim sistemi gözetmeksizin başka bir bilgisayarda da olmaz mıydı? Evde 2 bilgisayar var ve bu sorunu sadece ben yaşıyorum.

heartsmagic

Hepsine sirayet edip edemeyeceğini bilmeme ben, alt yapıdaki açığın nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum çünkü.

cagriemer

rkhunter, clamav gibi araclarla bir tarama yapip sansinizi deneyebilirsiniz belki. Ayrica bu sorun tek bir kullanicida mi oluyor. Baska bir kullanici olusturup, onun oturumunda denediginizde tekrarlaniyor mu?

D@bbe

reklam yandex toolbar mı TTNET kullanıyorsun bu senin kaderin kurtulamazsın... :P dns zehirlenmesine maruz kalmışsın... ::)

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

FireSwords

Alıntı yapılan: ğarekhasen - 01 Haziran 2014 - 19:19:34
reklam yandex toolbar mı TTNET kullanıyorsun bu senin kaderin kurtulamazsın... :P dns zehirlenmesine maruz kalmışsın... ::)
DNS Hijacking mi demek istediniz hackerların kullandığı bir yöntem diye biliyorum ben TTNET bu kadar mı ileri gitti?

if

Olayın TTNet ile ne alâkası var?

D@bbe

Alıntı yapılan: if - 01 Haziran 2014 - 21:51:43
Olayın TTNet ile ne alâkası var?
TTNET sansürü eşilmesin diye dns hijacking yapmaya başadı... https://www.grc.com/dns/dns.htm linkten bi kontrol edin...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

exclipit

Ya da bir VPN kullanıyorsan bu tetikleyebilir. Bende eskiden olmuştu.
Çalışan iki el, dua eden binlerce elden daha çok iş yapar. – Gene Roddenberry