Nvidia Sürücü Kurulumu Sonrası Görüntü Yok

Başlatan Winsekt, 17 Mayıs 2014 - 19:47:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Winsekt

Merhaba, az once bilgisayarımı rootlamaya çalıştım. Şu sitedeki ( http://www.fogproject.org/wiki/index.php/Ubuntu_14.04 )Enabling Root on Ubuntu başlığı altındaki ilk beş adımı yaptım. Bilgisayarımı yeniden başlattığımda low memory mode'ye girmişti. Terminalden sudo apt-get install nvidia-current sonra sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop ve sudo reboot yazdım. Şimdi bilgisayarı açmaya çalışınca hiçbir şey olmuyor. Low memory modu ekranını da ancak recovery modda görebiliyorum.
Yardım edebilirseniz çok iyi olur.

heartsmagic

Öncelikle, bizler için bilgisayarı "rootlamak" gibi bir kavram yok. İkinci olarak neden root oturumunu açma ihtiyacı hissettin? Önermiyoruz bu durumu, root oturumu açılmadan da rahatlıkla her işini görebilirsin sistem üzerinde. Üçüncü olarak neden o kaynağı kullanıyorsun? FOG projesi ile çalışman var mı? Bunu meraktan soruyorum.

Sistemi kurtarma kipinde açıp:

mount -o rw,remount /
nano /etc/lightdm/lightdm.conf

ile dosyayı açıp eklediğin yeri sil. Yani "greeter-show-manual-login=true" kısmını, sonra ctrl+x ilek aydedip kapat. Sonra sistemi yeniden başlat durumu bir görelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Winsekt

Teşekkürler. Ben de yeni sayılırım biraz Ubuntu'ya. Bilgisayarım bir anda gidince ne yapacağımı bilemedim. Bilgisayarın hdd'sini çıkartıp arkadaşımın bilgisayarına external hard disk olarak okuttuk. İçindeki gerekli bilgileri kurtardıktan sonra bilgisayarıma sıfırdan ubuntu yükledim. Şu anda düzgün çalışıyor. Toplamda 24 saatimi aldı bütün  bunları internetten araştırmak vb.

heartsmagic

Yeniden kurulumlarda etiketleme yapmadığımız için kaldıralım etiketimizi, yine de teşekkürler. Genellikle yeniden kurulum gerekmez ama aklının bir köşesinde bulunsun. Tabi her zaman kesinlikle sorunları çözebiliriz demiyorum ama uğraşırız elimizden geldiği kadar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.