Arch Linux ve Cinnamon masaüstü yükleme rehberi. (yabancı makale)

Başlatan plazma, 17 Mayıs 2014 - 00:03:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

plazma

Normalde buraya kendim aktarıcaktımda arch kurulu değil gerçi o sorun değilde çokta uzun olduğu için direk alıntı olarak makale adresini vermek daha kolay geldi :

http://www.tecmint.com/install-cinnamon-desktop-in-arch-linux/

Fakat hiçte fena durmuyor, güzel olmuş.

meda

Yaklaşık 2-3 gün önce Arch ile Cinnamon kullandım.Mint-Cinnamon RC kullanırken daha kararlı ve hızlı çalıştığını söyleyebilirim.Bence Arch-KDE uyumluluğunu XFCE,Gnome Shell,Cinnamon masaüstü ortamlarında göremedim.

Verdiğiniz sitedeki anlatımlar bence komut fazlalığından başka birşey.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

heartsmagic

Bağlantıda sıfırdan Arch ve üzerine Cinnamon kurulumu anlatılıyor. Çok fazla komut barındırması bu nedenle normal. Ek paketler meselesi ayrı, Arch ile haşir neşir birisi zaten neyi kurup neyi kurmayacağını kendisi bilir bence.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

plazma

Doğrudur ben kullanmadım belki oradaki anlatım sıfırdan kullanacak biri içindir ondan öyle fazladan komutlar olablir diye düşünüyorum.

meda

Alıntı yapılan: plazma - 19 Mayıs 2014 - 20:26:44
Doğrudur ben kullanmadım belki oradaki anlatım sıfırdan kullanacak biri içindir ondan öyle fazladan komutlar olablir diye düşünüyorum.
Neyse önemli değil yine de paylaşım güzel eline sağlık.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"