kde ilk beta yeni jenerasyon çalışma alanı yayınladı.

Başlatan plazma, 16 Mayıs 2014 - 23:21:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

plazma

Beta 1 olarak çıkış yapan " Plasma" adını taşıyor :) kde kullanmıyorum ama sırf isminden dolayı paylaşmak istedim.

http://kde.org/announcements/announce-plasma-next-beta1.php

meda

Güzel gelişme.Umarım bu tür gelişmeler kaynak tüketimi konusunda olumlu yönde etkiler.Malum KDE kaynak tüketimi konusunda kötü bir nama sahip. :D
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

FireSwords

Kaynak kullanımı ve yazı tipleri düzelsin yeter bana.

fcengiz

8 yaşındaki bilgisayarımda, en akıcı olanı Kubuntu. O eskidendi.

burak öztürk

KDE'yi 2004 model Nvidia  Fx serili ekran kartım ile akıcı bir şekilde kullandığım için KDE'ye saygım var hem de çok.. Artık Gnome'ın da ARM tarafına kapasitif ekranlara kaydığı ve masaüsütünü bıraktığı bu durumda zengin bir masaüstü olarak tercih edilebiliecek bir yönetici.
Yeni  sürümde görünümün daha sadeleştiğini görüyorum. Eski donanımlarda gayet konforlu ama umuyorum daha da konforlu hale gelir.

kalkan1973

5 yıldır KDE 4 ile devam ediyoruz. Artık yeni arayüz yeni görsellikler yeni eklentiler vs bekliyoruz bakalım ne gelecek...
Evde İşte her yerde Linux

FireSwords

Umarım şu fontlar ve alakasız simgeler düzelir gerçekten korkunç sağ alt köşedeki simgeler. Arch depolarına girsin hemen deneyeceğim.

meda

Alıntı yapılan: Ustadharak - 18 Temmuz 2014 - 23:13:31
Umarım şu fontlar ve alakasız simgeler düzelir gerçekten korkunç sağ alt köşedeki simgeler. Arch depolarına girsin hemen deneyeceğim.

Aynı fikirdeyim. İnfinality önyüklü gelip biraz daha görseli düzeltseler harika olur. Kullanılmayan bir çok özellikle gelmeyip sistemi hafifletseler çok daha iyi olur.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

emrah_13

Merhabalar,
Benim öğrenmek istediğim bir şey var. Ben Kubuntu 14.04 sürümünü kursam daha sonra güncellemeler ile KDE masaüstü 5 sürümüne kendiliğinden güncellenir mi? Yoksa Kubuntu'nun 14.10 sürümünü mü beklemek gerekir?
Gönül neyi severse güzel odur.

plazma

Alıntı yapılan: emrah_13 - 11 Eylül 2014 - 20:46:37
Merhabalar,
Benim öğrenmek istediğim bir şey var. Ben Kubuntu 14.04 sürümünü kursam daha sonra güncellemeler ile KDE masaüstü 5 sürümüne kendiliğinden güncellenir mi? Yoksa Kubuntu'nun 14.10 sürümünü mü beklemek gerekir?

kubuntu 14.04 e yüklenebilir KDE 5 plasma : http://www.webupd8.org/2014/07/how-to-install-plasma-5-in-kubuntu-1410.html

burak öztürk

14.04 üzerinde denedim ancak maalesef daha kullanilacak olgunluğa ulaşmamış.  Yüksek seviyede işlemci kullanımı var ve sık çöküyor.  Ama görünüm harika ben çok beğendim. 

91011

Başlat çubuğu olan şeylere antipatim var benim, başlat çubuğu hiç güzel birşey değil en güzeli unity :)
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

if

Alıntı yapılan: emrah_13 - 11 Eylül 2014 - 20:46:37
Merhabalar,

Kubuntu 15.04 ile öntanımlı olacakmış. 14.10 da teknik önizleme modunda gelecekmiş.

Alıntı YapOnce the software matures upstream, we plan to push the packages into
Ubuntu 15.04 once the archive opens, and then eventually switch to
Plasma 5 as the default desktop environment at some point in the future.
[1]

[1] https://www.mail-archive.com/kubuntu-devel%40lists.ubuntu.com/msg03601.html