Ubuntu Kullanıcıları Sayısı 8 Milyonu Geçti

Başlatan cxerpw57, 28 Ekim 2008 - 09:55:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cxerpw57

Arkadaşlar aşağıdaki haberde okuduğuma göre Ubuntu kullanıcıları sayısı 8 milyondan fazla. Süper değilmi. Ayrıca 400 dış geliştirici ve 250 iç geliştirici ile kocaman bir takımız :)

http://www.linuxmasasi.com/haber/ubuntu-8-milyon-kullanicisi-ile-buyumeye-devam-ediyor.html

Umarım hep böyle kararlı sürümler ve çalışmalar yapılmaya devam eder.
Yarım hazırlıkla, yarım tedbirle yapılacak taarruz, hiç taarruz etmemekten çok daha fenadır (1922). M.Kemal ATATÜRK
http://canerblt.wordpress.com
twitter : cabulut

heartsmagic

Darısı diğer kullanıcıların başına...
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

dozi

Büyük başarı! İyişallah birgün bütün dağıtımlar bu seviyeleri görürler...

Python

Ubuntuyu ilk bir arkadasımda görmüştüm. Biraz baktım çalışmasına gercekten cok hosuma gitti. Daha sonra bende Ubuntu Kullanacagım diye bir düşünce içerisine girdim. Nasıl ilk windows u öğrenmeye başladıgımda hiç bir şey bilmeyip zamanla öğrendiysem bunuda öğrenebileceğimi düşünerekten Ubuntu kurdum inşallah başarabilirim ve benim gibi öğrenme azmi içinde olan insanlarada ubuntuyu tavsiye ederim.

Teşekkürler.
Bilginin Efendisi Olmak için, Çalışmanın Esiri Olmak Gerekir - Linux For Humans

maxspacemax

Belliydi zaten. :D
En koloay kurulan kullanılan dağıtım .
Hiçbir dağıtımda Ubuntu'nun rahatlığını bulamazsınız.

Burak

"Yahu nedir bu Linux minux?" deyip, anlamak için Ubuntu kurmuştum. Şu an bilgisayarımda sadece Ubuntu var. Ayrıca daha önce Linux'un ne olduğunu bilmeyen 5 kişinin daha bilgisayarına Ubuntu kurdum. Bunlardan ikisinin bilgisayarında sadece Ubuntu var. Böyle giderse sayımız geometrik bir şekilde artacak :D

bobincom

3 hafta once winfos bir virus den dolayı çokunce bende saklı köşede yatan ubuntu mu hayata dondurmüştüm,

şimdi Ubuntudan çok memnunum ve winfos a dönmek istemiyorum, çok basit bir sistem olarak görünüyor şimdi..

erginemr

Alıntı yapılan: cranbur - 29 Ekim 2008 - 00:14:23
"Yahu nedir bu Linux minux?" deyip, anlamak için Ubuntu kurmuştum. Şu an bilgisayarımda sadece Ubuntu var. Ayrıca daha önce Linux'un ne olduğunu bilmeyen 5 kişinin daha bilgisayarına Ubuntu kurdum. Bunlardan ikisinin bilgisayarında sadece Ubuntu var. Böyle giderse sayımız geometrik bir şekilde artacak :D

Sizi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Keşke benim etrafımdaki insanlar da bu kadar açık fikirli olabilse...

aslan24

Python

Alıntı yapılan: cranbur - 29 Ekim 2008 - 00:14:23

benim arkadasımda msn den yazmıstı nasıl temin ederim diye adresini verdim buradan indirebilirsin dedim. Oda sitesinden orjinal cd istemiş yollayacaklarmış ama ingilizce tabi :)

Bende çevremden 1 kişiyi ubuntu kullanıcılarına kazandırdım :))

ee boşa dememişler Linux For Humans ;)
Bilginin Efendisi Olmak için, Çalışmanın Esiri Olmak Gerekir - Linux For Humans

Burak

Alıntı yapılan: erginemr - 29 Ekim 2008 - 09:47:30
Sizi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Keşke benim etrafımdaki insanlar da bu kadar açık fikirli olabilse...

Teşekkür ederim.

btermeli

Fazla gelmesin istemiyorum :) sonra depolar cok mesgul olur, biri madem su kadar kullanicisi var dur bir virus yazayim der, bazi acik kaynakli yazilimlar bu kadar kullaniciyi gorunce ticari kaynakli yazilima doner vb. :D :D :D
Atalarimiz bile demis, nerde cokluk orda karisiklik diye :P
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

barbarbaron

Ubuntu gerçekten harika bir linux dağıtımı ayrıca dil desteği en iyi dağıtımlardan da biri. Onu tamamen türkçe yapmak elimizde. Lütfen ingilizce bilenler günde 15-20 dakikasını ayırıp çevirilere katkıda bulunsunlar. Teşekkürler.

utferd

@barbarbaron, örneğin manuel sayfalarının tercümesinin nasıl yapıldığı konusunda bilgin var mı? Bir süre önce araştırmıştım (aslında çabuk pes etmiştim) ama pek bilgi bulamamıştım. Örneğin kopyalama komutunun yardım dosyasını nasıl çevirebilirim?" cp --help" çıktısını yani?
utferd.wordpress

Dinan

Kullanıcı sayısı 8 milyon değil. 10 milyon civarı kişisel bilgisayarda kurulu. Her bilgisayarı 4 kişi kullanıyor sayarsak kullanıcı sayısı 40 milyon ediyor. Windows 500 milyon kişisel bilgisayarda kurulu, kullanıcı sayısı 2 milyar olarak lanse ediliyor. Aynı mantıkla hesaplamak gerekiyor.
Ubuntu - Linux dla ludzi! - Ubuntu doskonały - www.ubuntu.pl

heartsmagic

Alıntı yapılan: utferd - 04 Kasım 2008 - 01:06:39
@barbarbaron, örneğin manuel sayfalarının tercümesinin nasıl yapıldığı konusunda bilgin var mı? Bir süre önce araştırmıştım (aslında çabuk pes etmiştim) ama pek bilgi bulamamıştım. Örneğin kopyalama komutunun yardım dosyasını nasıl çevirebilirim?" cp --help" çıktısını yani?

Man dosyalarının tamamı ne yazık ki çevrilmiş durumda değil. http://www.belgeler.org 'un çalışması var ve ne yazık ki tamamlanmış değil. Ubuntu için paketlenip paketlenmediğini de bilmiyorum ancak kendin uğrayarak indirip, gerekli yerlere kopyalayabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maxspacemax

Alıntı yapılan: Dinan - 04 Kasım 2008 - 03:20:04
Kullanıcı sayısı 8 milyon değil. 10 milyon civarı kişisel bilgisayarda kurulu. Her bilgisayarı 4 kişi kullanıyor sayarsak kullanıcı sayısı 40 milyon ediyor. Windows 500 milyon kişisel bilgisayarda kurulu, kullanıcı sayısı 2 milyar olarak lanse ediliyor. Aynı mantıkla hesaplamak gerekiyor.

İsteyen istediğini kullansın. Ben Linux ile gayet mutluyum.

Yusuff

Neden bilinmez bu haberi okuduma çok sevindim. Bir kaç ay öncesine kadar Linux nedir bilmezdik. Şimdi daima Ubuntu kullanıyoruz. Çevreme de tavsiye ediyorum ama çok sorun çıkarıyorlar. Alışmışız xp'ye bırakamıyor diyorlar. Vista falan kullansalar neyse diyeceğim ama xp kadar basit bir sistemi nasıl bırakamıyorlar anlamıyorum.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

fortran

Özgür yazılım dergisi: eniXma

FeNDeR

Gerçekten çok güzel bir haber... Diğer dağıtımları da sayarsanız, daha epey linux kullanıcısı var demektir. Wine 'ı da kaldırdım bir süre önce. Artık tamamen linuxer oldum galiba :)  Dağıtımların gitgide daha kullanıcı dostu oluşunun bunda büyük payı var şüphesiz. Gidişatı keyifle takip ediyoruz...   

DefectoR

ben kurdumda bana 8,000,000 dedi demekki benden sonra bi kuran daha varmış :)