[Çözüldü] Ubuntu 11.10 kurulum sorunu.

Başlatan kaosfeyk, 09 Mayıs 2014 - 22:46:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaosfeyk

windows backend object has no attribute cd_path hatası ile karşılaşıyorum. Cd den önyükleme için yardım al butonuna tıklayınca yeniden başlatıncada cd yi görmüyor sorunu Türkçe sayfalarda bulamadım. Yardım edebilirmisiniz.
bir işi yapan bir insan varsa ve o iş doğaya aykırı değilse o işi sende yapabilirsin.

meda

Ubuntu 14.04 sürümünü kurmanızda fayda var.En yeni Ubuntu sürümü olup 5 yıl boyunca güncelleme alacak.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

kaosfeyk

Ondada permisson denied hatası alıyorum.
bir işi yapan bir insan varsa ve o iş doğaya aykırı değilse o işi sende yapabilirsin.

meda

Ubuntu 14.04 üzerinden gidersek daha iyi olur.zira 11.10 bildiğim kadarı destek süresi sona erdi.Sistem hakkında biraz daha bilgi geçebilir misiniz ? UEFİ var mı ? Kurulum medyası nasıl hazırlandı ? Yani kısaca bira detaya inersek çözüm kolaylaşır.
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

if

Yazılanlardan sorunun ne olduğunu anlamak mümkün değil. Ortada bir sorun hatası var ama nerede ne yaparken çıktığına dair bilgi yok.

heartsmagic

Alıntı yapılan: kaosfeyk - 09 Mayıs 2014 - 22:59:37
Ondada permisson denied hatası alıyorum.

O sorunun üzerine git o zaman. 11.10 dediğin sürüm tarih olalı bile tarih oluyor neredeyse. Desteği olmayan bir sürüm kullanmak makul değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kaosfeyk

Öncelikle hangi sürüm olduğu önemli değil cd yi hiç bir şekilde boot etmiyor görmüyor. iki farklı sürüm denedim 14.04 , 11.10  . Sonra wubi.exe ye tıklayarak denedim Cd önyükleyebilmem için yardımcı ol butonuna tıkladım herbirinde farklı hatalar ile karşılaştım. 14.04 için permisson denied diye bir hata verdi 11.10 için ise windows backend object has no attribute cd_path isimli hatayı aldım. http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1144599 14.04 te aldığım hata ile ilgili bunu buldum ama hiç bir şey anlayamadım burdan.

meda

kaosfeyk

Hdd bölümü derken cd görmüyor ki nasıl kurucam.

heartsmagic

CD'den nasıl açmaya çalışıyorsun? BIOS üzerinde açılış aygıtı olarak CD tanımlı mı? 14.04'ü taktın, BIOS'tan ayarladın, tam olarak ne oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kaosfeyk

14.04 ü ayarladım cd yi taktım cd den boot ettim  bilgisayar hdd den başlıyordu sorun cd deymiş . Konu çözüldü bu arada 13.10 u kurdurup 14.04 e güncelleme yaptım. otomatik güncelleme çıktı karşıma ama arada sırada donuyor ekran acaba iki işletim sistemi var ondanmı yapıyor böyle. ekran donunca mouse hareket ediyor ama hiç bir yere tıklanmıyor.

meda

Sürücülerinde bir problem olabilir.Unity ayarlarını falan tamamen silip yani sistem ayarlarını sıfırlamayı dene.
Her zaman sıfır kurulum daha iyidir.