Surekli fan calismasi ve donma...

Başlatan hasanchavush, 05 Mayıs 2014 - 20:42:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanchavush

Selam arkadaslar, leptopum Lenovo ideapad Y570 ekran kartim intel ve nvidia geforce gt 555m ve diger ozelliklerim soyle i7 islemci 16 gb rem var Ubuntu 14.04 32bit yukledim fakat asiri derecede isinma oluyor 70-80 derece arasi ve fan durmaksizin calisiyor en fazla 15 dk calisiyor ve ekran donup kaliyor hic birsey yapamiyorum dugmeden kapatip tekrar aciyorum yine ayni sekilde problemler devam ediyor daha once ubuntu 64bit yukledim onda ses ve goruntu problemleri yasamistim, linuxta yeniyim ve ubuntu versiyonunu denemek istedim fakat bu problemleri bir turlu cozemedim bana yardimci olursaniz sevinirim.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

kodadiirem

Daha önce derken Ubuntu'nun eski sürümlerinden mi bahsediyorsunuz? Görüntü ve ses problemleri yaşadım demişsiniz, nasıl problemler olduğunu yazmamışsınız.

Bilgilerden işletim sisteminizin 64 Bit olduğu anlaşılıyor, Ubuntu 14.04 - 64 Bit sürümünü yüklemenizi tavsiye ederim. Eğer görüntü ya da ses ile ilgili problem olursa paylaşın, yardımcı olmaya çalışalım.
Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

hasanchavush

Ubuntu 13.10 64 bit yuklemistim nvidia surucusunu bir turlu yukleyemedim her denemeden sonra siyah ekran cikiyor ve bilgisayar acilmiyordu ve ses ile problemler yasadim ses surekli kesiliyordu ve bu fan problemi ondada vardi normalde bataryam 4-5 saat tutuyor ubuntuda 1-1.5 saate dustu.
Zamanim kalirsa bu aksam 14.04 64bit olanini yukleyecem insallah bu problemleri yeni surumde yasamam...
Ilginiz icin tessekur ederim.

heartsmagic

Nvidia bölümündeki Optimus başlığına bakmış mıydın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hasanchavush

14.04 64bit yukledim degisen fazla bisey yok fan surekli calisiyor ve bilgisayarin isi degerleri durmadan yukseliyor, nvidia ayarlarina baktim ve sonuc ayni, bilgisayar fazla isininca kapaniyor cok fazla islem yaptigimdada ayni sekilde. Mozillayi actigimda sikmalar dahada cogaliyor simdi chromeyi yukledim daha rahat calisiyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Mayıs 2014 - 16:41:42

[eklenti yönetici tarafından silindi]

meda

sudo apt-get install cpufrequtils mesa-utils intel-microcode
Yüklemeyi tamamladıktan sonra yeniden başlatın.Durum nasıl olacak ?
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

hasanchavush

sorunlarim oldugu gibi devam ediyor, donmalar dahada sik olmaya basladi.

meda

sudo gedit /etc/default/grub
Açılan dosyada GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT başlayan satırı şu şekilde düzenleyip:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash pcie_aspm=force acpi_osi='!Windows 2012' acpi=force acpi_enforce_resources=lax i915.i915_enable_rc6=1 i915.i915_enable_fbc=1 i915.lvds_downclock=1 i915.semaphores=1 drm.vblankoffdelay=1 acpi_backlight=vendor intel_pstate=enable"

dosyayı kaydedip kapatın.

sudo update-grub
sudo sed -i 's/^GOVERNOR=.*/GOVERNOR="powersave"/' /etc/init.d/cpufrequtils

sudo su -c 'echo "microcode" >> /etc/modules-load.d/microcode.conf'

Komutlarını verdikten sonra yeniden başlatın.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Mayıs 2014 - 03:38:38
Nvidia bölümündeki Optimus başlığına bakmış mıydın?

Alıntı yapılan: hasanchavush
nvidia ayarlarina baktim ve sonuc ayni, ..

Baktığını mı anlıyoruz buradan? Optimus için Bumblebee kuruldu mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.