unetbootin dizin bulamıyorum :(

Başlatan brhmc64, 02 Mayıs 2014 - 15:30:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

brhmc64

arkadaşlar ubuntu çok karışık bu yüzden windowsa dönücem fakat çok karışık unetbootin programıyla usbye .iso dosyasını yazdıramıyorum çünkü .iso dosyasını bulamıyor.

SS:

http://i.imgur.com/gpM2pKj.png

resimdede görüldüğü gibi sadece computers ve root dizini var. iso dosyası masaüstünde fakat bir türlü dizinini bulamadım program açıkken üzerine sürükle bırak yapyorum fakat yine olmuyor...

matrax_41

Windows kalıbı yazdırmaya çalışıyorsan unetbootin windows kalıbı yazamaz. Windows kalıbı için winusb uygulamasına bakabilirsin.

brhmc64

Alıntı yapılan: matrax_41 - 02 Mayıs 2014 - 15:34:00
Windows kalıbı yazdırmaya çalışıyorsan unetbootin windows kalıbı yazamaz. Windows kalıbı için winusb uygulamasına bakabilirsin.

o uygulamayı bulamadım netten indiriyorum linuxa yabancı oldugum için kurulum yapamıyorum yazılım merkezinde de yok

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Mayıs 2014 - 16:04:19

yardım edecek yokmu

eronis

unetboothin i indir,
Terminal aç;
Alıntı Yapönce nerede olduğunu öğrenmek için;

pwd

eğer home da değilsen sadece 1 kere şunu yaz.

cd ~

sonra içindekileri görmek için;

ls

sonra cd komutuyla nereye indirdiysen oraya yönlendir (eğer home daysa hiç dokunma). Mesela

cd İndirilenler

(İndirilenler klasörüne girmeye yarar)

yada

cd Masaüstü "yada" Desktop

masaüstüne götürür.

ls yaz unetbootin in klasörde olduğuna önce emin ol eğer adı yoksa önce yerini bul.

Sonra;

chmod +x unetbootin-linux-585(bendeki dosyanın adı bu mantık chmod izin isteme komutudur. +x (extract) yani dosyayı açma izni isitoyorsun)
olmazsa

sudo chmod +x "Dosyanın_Adı"  (tırnaksız)

yaz

sonra tıkla şifre isteyecek, gir ve kullanıma hazır. Eğer tıklamayla olmazsa terminalden tekrar dosyanın bulunduğu dizine giderek

./"Dosyanın_Adı" (tırnaksız)

yaz çalışır.

iyi günler dilerim :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Mayıs 2014 - 16:16:03

Alıntı yapılan: brhmc64 - 02 Mayıs 2014 - 15:35:50

unetbootin windows iso su indirmez ama yazdırır. yani windows 7 iso sunu göstersen yazdırmaması için bir sebep varmı ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

brhmc64

Alıntı yapılan: eronis - 02 Mayıs 2014 - 16:14:26
unetboothin i indir,
Terminal aç;
Alıntı Yapönce nerede olduğunu öğrenmek için;

pwd

eğer home da değilsen sadece 1 kere şunu yaz.

cd ~

sonra içindekileri görmek için;

ls

sonra cd komutuyla nereye indirdiysen oraya yönlendir (eğer home daysa hiç dokunma). Mesela

cd İndirilenler

(İndirilenler klasörüne girmeye yarar)

yada

cd Masaüstü "yada" Desktop

masaüstüne götürür.

ls yaz unetbootin in klasörde olduğuna önce emin ol eğer adı yoksa önce yerini bul.

Sonra;

chmod +x unetbootin-linux-585(bendeki dosyanın adı bu mantık chmod izin isteme komutudur. +x (extract) yani dosyayı açma izni isitoyorsun)
olmazsa

sudo chmod +x "Dosyanın_Adı"  (tırnaksız)

yaz

sonra tıkla şifre isteyecek, gir ve kullanıma hazır. Eğer tıklamayla olmazsa terminalden tekrar dosyanın bulunduğu dizine giderek

./"Dosyanın_Adı" (tırnaksız)

yaz çalışır.

iyi günler dilerim :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Mayıs 2014 - 16:16:03

Alıntı yapılan: brhmc64 - 02 Mayıs 2014 - 15:35:50

unetbootin windows iso su indirmez ama yazdırır. yani windows 7 iso sunu göstersen yazdırmaması için bir sebep varmı ?

hiçbirini yapamadım en iyisi gidip format cdsi almak olacak

eronis

açık açık söyleyim. eğer linux kullanmak istiyorsan windowsun adını unutacan hatta windowstan kendini soyutlayıp bütün dikkatini linux öğrenmeye verecem. Ayrıca o kadar detaylı anlattım ki fare tıklamasını bile anlatımdan çıkarabilirsin. O kadar detaylı bir anlatımdı. Biraz kurcalasan 1-2 saate ne dediğimi anlarsın.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Mayıs 2014 - 16:29:24

ayrıca benim anlatımım senin sorununu çözmekle kalmıyor öğreterek anlattım. bu dediklerimi ezberlesen 1-2 haftaya terminalin temel komutlarının büyük bir bölümünü ezberlemiş olursun.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

cagriemer

@eronis, alinti yaparken alinti, komut ya da kod yazarken kod etiketini kullanip aradaki anlatimlar icin bir etiket kullanmazsaniz hem okumasi daha kolay olur hem de goruntu kirliligi olmaz.

eronis

şu ana kadar hep ben yardım aldım ilk kez birine yardım ediyorum. o kadar dikkatsizliğide mazur görün artık :)

brhmc64

ya arkadaşlar anlaşılacak bir sistem değil daha önce hiç linux kullanmadım görünüşüne aldandım zalimin. şimdi format cdsi almaya gidiyorum linux seni ortaya çıkaran kişiyi seveyim

cagriemer

@eronis, Bunu istisna kabul edelim hadi de tek yorumunuz bu degil bu sekilde olan. Bir tane olsaydi zaten uyarma geregi duymazdim.

Ekleme: Mesajin muhatabi eklendi.

brhmc64

Alıntı yapılan: cagriemer - 02 Mayıs 2014 - 16:33:40
Bunu istisna kabul edelim hadi de tek yorumunuz bu degil bu sekilde olan. Bir tane olsaydi zaten uyarma geregi duymazdim.
hocam tamam unetbootini bırakıp universal usb installer diye bir program buldum, çalıştırdım, iso dosyasının yolunu gösterdim fakat takılı olan flash belleği görmüyor.

SS:

http://i.imgur.com/07rgbAf.png

flash diski görmüyor sadece harddiskimi görüyor?

cagriemer

@brhmc64 o yorumu size yazmamistim, yanlis anlasilma olmus.

brhmc64

Alıntı yapılan: cagriemer - 02 Mayıs 2014 - 16:47:05
@brhmc64 o yorumu size yazmamistim, yanlis anlasilma olmus.

tamamda :) sordugum soruya bi cevap verseydin keşke

matrax_41

Aşağıdaki bağlantıdan paketleri işletim sistemine göre indir. Daha sonra konsolda cd İndirilenler komutu ver. Daha sonra da sudo dpkg -i *.deb komutu ile kur uygulamayı. Geriye programı açıp kalıbı yazdırmak kalıyor.

WinUsb 32 bit -  https://launchpad.net/~colingille/+archive/freshlight/+files/winusb_1.0.11+saucy1_i386.deb
WinUsb 64 bit - https://launchpad.net/~colingille/+archive/freshlight/+files/winusb_1.0.11+saucy1_amd64.deb

meda

Alıntı yapılan: matrax_41 - 02 Mayıs 2014 - 19:43:13
Aşağıdaki bağlantıdan paketleri işletim sistemine göre indir. Daha sonra konsolda cd İndirilenler komutu ver. Daha sonra da sudo dpkg -i *.deb komutu ile kur uygulamayı. Geriye programı açıp kalıbı yazdırmak kalıyor.

WinUsb 32 bit -  https://launchpad.net/~colingille/+archive/freshlight/+files/winusb_1.0.11+saucy1_i386.deb
WinUsb 64 bit - https://launchpad.net/~colingille/+archive/freshlight/+files/winusb_1.0.11+saucy1_amd64.deb
Ek olarak indirilen paketi *.deb paketinin kurulumu için terminale gerek olmaksızın yazılım merkezi ile açıp yükle demek yeter.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

matrax_41

Paketler 13.10 için düzenlenmiş. Yazılım merkezi sorun çıkartabilir diye konsoldan söyledim. Tabi önce yazılım merkezi denenebilir.

meda

Alıntı yapılan: matrax_41 - 02 Mayıs 2014 - 19:53:51
Paketler 13.10 için düzenlenmiş. Yazılım merkezi sorun çıkartabilir diye konsoldan söyledim. Tabi önce yazılım merkezi denenebilir.
Az önce denedim 13.10 paketi 14.04'e bağımlılık falan istemeksizin Yazılım Merkezi ile sorunsuz kuruluyor.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

heartsmagic

Bu sorun ne oldu @brhmc64?  Sana verilen önerilerin işe yarayıp yaramadığı hakkında geri bildirim yaparsan başkaları da faydalanmış olurlar bu başlıklardan. Yoksa sadece kendi sorunların için başlık açıp giden kullanıcı kategorisine girmiş olursun. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.