Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO'nun 58. Sayısı

Başlatan cagriemer, 30 Nisan 2014 - 12:45:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cagriemer

Uzun bir aranın ardından SUDO yeniden sizlerle. Dolu dolu bulacağınızı umduğumuz bu sayımızın içeriği şöyle;

YAZILAR

* Editörden – Semetey Coşkun

* Openfire ve Jitsi – Çağrı Emer

* Heartbleed – Barış Can

* Kapat, Yeniden Başlat gibi butonları Unity'ye nasıl ekleriz? – Ceren Çalıcı

* Çekirdek Nedir? Ne yapar? – Erkan Esmer

* Ubuntu 13.10 Sonrası 10 Şey – Burak Göksoy

* Ubuntu 14.04 Trusty Tahr – Semetey Coşkun

* MineCraft – Yusuf Düzgün

* MineCraft Pusulası – Yusuf Düzgün

* Ubuntu 9. yaşını kutluyor – Burak Göksoy

* Android – Barış Can

* Trusty Tahr Kurduktan Sonra Yapılacak 10 Şey – Alev Erzurumlu

* Linux Haberler – SUDO Dergi Ekibi

* Tasarım – Elif Sunğur

BAĞLANTILAR

* Arşiv (.zip 43M) dosyasını indirmek için tıklayın.

* PDF (.pdf 49M)  dosyasını indirmek için tıklayın.

* Blog sayfası için tıklayın.

* Twitter'dan, yakınlarınızla paylaşmak için tıklayın.

Keyifli okumalar!

arpia

Waoow, ilk görüntü göz alıcı :) Konularda ilgili çekici.

Şuan indiriyorum ve ilk fırsatta okuyacağım. Ellerinize, emeğinize sağlık.

plazma

matrax_41

Uzun bir aradan sonra görmek güzel oldu. Emeği geçenlere teşekkürler.

meda

Diğer sayılara göre dosya boyu artmış.Kapak tek kelimeyle dehşet olmuş.Emeği geçen herkese teşekkürler.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

91011

Dergi güzel,

ubuntu One ıın kapanması bir kayıp bence çok kullanışlıydı mesela belgelerimi bağladığımda format attığında ne güzel kendisi hemen yüklüyordu. Dosya sildiğinde recovery dosyası oluşturuyordu benim gibi sakarlık yapıp belge silmeyide imkansızlaştırıyordu  :)
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

juggle

Çok güzel bir sayı olmuş gerçekten. Döndüğünüze çok sevindik. Ellerinize emeklerinize sağlık.
what goes around comes back around

srgnaras

bir çocuğun oyuncağını beklediği gibi beklediğim dergi hele şükür nerdeyse yarım yıllık yokluklarından sonra tekrar bir bölüm verebildi. eksikliğinizi çok hissettim. umarım sadece bu ay'a özel bir durum değildir. yani uzun bir ara tekrar verilmez diye umuyorum.
yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürler.
En zengin insan en güçlü arkadaşlara sahip insandır.

Barış Can

Alıntı yapılan: srgnarasbir çocuğun oyuncağını beklediği gibi beklediğim dergi hele şükür nerdeyse yarım yıllık yokluklarından sonra tekrar bir bölüm verebildi. eksikliğinizi çok hissettim. umarım sadece bu ay'a özel bir durum değildir. yani uzun bir ara tekrar verilmez diye umuyorum.
yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürler.

merhaba @srgnaras, ilginiz için teşekkürler.
dergi bu aya özel bir durum değil, hayır. yanlış giden bir şeyler olmaz ise, dergi yayım sürecine periyodik olarak devam edecek her zamanki gibi.
verdiğimiz araya ilişkin kısa bir demeç geçildi editör yazısında, okursanız neler olduğunu az çok anlayacağınızı umuyorum.

selamlar, sevgiler.
herkesin ilgisine teşekkürler, müteşekkiriz.
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

srgnaras

alışagelmiş olan "kısa" editör yazısına yeni bir boyut getirmiş Sementey COŞKUN. ama bunca aradan sonra normal. bilgi için teşekkür ederim.
En zengin insan en güçlü arkadaşlara sahip insandır.

juggle

Android giriş yazısı benim için çok iyi oldu. Android programlama öğrenmeye başlamayı düşündüğüm şu günlerde gelicek diğer yazılarıda merakla bekliyor olacağım. Teşekkürler @Barış Can, teşekkür SUDO.
what goes around comes back around

Megatron

Hemen her sayfasını zevkle okuduğum bir sayı olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ederim. :)
Uzun (bana göre epey bir uzun) ara verince endişelenmiştim. Yeni sayıyı beklemeye değmiş. :)
GNU/Linux kıtasında, kayıp penguen.

aurora

Turkcell Dergilik uygulaması içinde Sudo'nun da olması gayet iyi bir reklam aracı olarak değerlendirilebilir. Gerçi tam tersi ben Sudo ile Turkcell Dergilik uygulamasını görmüş oldum. :) Daha çok insana ulaşmak adına çok iyi bir karar alınmış. Tebrikler. Dergi içeriği her zaman ki gibi tatmin edici. Emeği geçenlere teşekkürler.

Barış Can

Alıntı yapılan: juggleAndroid giriş yazısı benim için çok iyi oldu. Android programlama öğrenmeye başlamayı düşündüğüm şu günlerde gelicek diğer yazılarıda merakla bekliyor olacağım. Teşekkürler @Barış Can, teşekkür SUDO.
ilgin için teşekkürler @juggle, fırsat buldukça yazı dizisini devam ettirmeye gayret edeceğim. 
selamlar.
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

sem

Beğenilmesi güzel, daha iyilerini yaparız umarım.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

freeman

Şu an baya heyecanlandım, indirip birkaç saat güzel zaman geçirelim. :D
Ellerinize sağlık.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

heartsmagic

Turkcell Dergilik kullananların da yorumunu alabilirsek aslında fena olmaz. Bu sayı henüz düşmedi sanırım ama geçen sayı mevcut. Diğer dergiler gibi rahatlıkla gezilebiliyordu ben baktığımda, orası için önerileri olan var mıdır?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MehmetNuri