[Çözüldü] ubuntunun deneme modu kullanımı

Başlatan camonasyas, 29 Nisan 2014 - 19:44:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

camonasyas

Benim bilgisayar bozuk.işletim sistemi kurulmuyor.bende ubuntu var.bunu kurmaya başlamadan önce bazı seçenekler sunuluyor.bunlardan biri de deneme modu.bu mod ile ancak bilgisayarı kullanabiliyorum.yani,bilgisayarı kullanabilmem için her seferinde ubuntunun deneme modunu kurmam gerekli.

Benim sormak istediğim,bu deneme modunda yazıcıdan çıktı alabiliyorum.Ama scan(tarama) yapamıyorum.bunu yapabilmek için hangi programları yüklemem gerekli?tabi internetim de yok.söyleyeceğiniz programları başka yerden indirip kendi bilgisayarıma aktarmalıyım.yazıcım:HP deskjet f2480

heartsmagic

Başlığı bence yazıcı üzerine düzenle, zira mesele yazıcıdaki tarayıcı işlevinin çalışıp çalışmaması.
HPLIP sürücülerini kurmayı deneyebilirsin:
http://prdownloads.sourceforge.net/hplip/hplip-3.14.4.run

İndirdikten sonra hangi dizindeyse:

sh hplip-3.14.4.run şeklinde çalıştırırsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

camonasyas

Teşekkür ederim.Allah razı olsun.

heartsmagic

Rica ederiz. Ancak sonuç ne oldu acaba?

camonasyas

Sonuç derken anlayamadım.sizin verdiğıniz programın üzerine gelip sağ tıklayıp bir kutuyu işaretledim.sonra programın üzerine çift tıklayıp programın klasörü çıktı ve klasördeki "scan" 'a tıklayıp yaptım.bilgisayarımı soruyorsan,şimdilik bozuk.nedeni büyük ihtimal sabit disk eski olduğundan dolayı(ubuntuyu kurarken öyle bir hata yazısı çıkıyor).

heartsmagic

Sorduğum kısım yazıcı ile ilgili olan kısımdı. Kısacası sorun çözüldü değil mi? 
Eğer öyleyse: cozuldukonusu