Ubuntu için önerilen ram ve alan?

Başlatan mesenger_86, 29 Nisan 2014 - 10:07:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mesenger_86

Windows 8.1 işletim sistemimde VirtualBox ile Ubuntu 14.04 LTS (64 bit) sürümünü kurmayı düşünüyorum. Bilgisayarımda 8 GB Ram var. Ayrıca C: sürücüsünde 300 GB, D: sürücüsünde de 405 GB boş alan var. Porgramda sanal makine oluştururken ram ve alan seçenekleriyle karşılaştım. Sizce ubuntuda iyi bir performans alabilmem için ne kadar  ram ve alan belirlemeliyim?

Ayrıca görüntü belleği seçeneğini bu ayarda bırakmam ideal mi?

pars bilisim

Ben yerinde olsam boş alanın birine ubuntu kurardım direk.İlla sanal kullanacağım diyorsan 1.5 gb ram yeter.Sen düz 2 GB ver işin sağlam olsun. 10 GB alan denemek için yetecektir

mesenger_86

Aslında bu konuda kararsızım performans ve güvenlik açısından kaybım olur mu bu şekilde emin değilim. Olmazsa bu şekilde hiç uğraşmayıp tamamı boş olan D: sürücüme ubuntuyu kurucam.

Caine

Alıntı yapılan: mesenger_86 - 29 Nisan 2014 - 10:32:34
Aslında bu konuda kararsızım performans ve güvenlik açısından kaybım olur mu bu şekilde emin değilim. Olmazsa bu şekilde hiç uğraşmayıp tamamı boş olan D: sürücüme ubuntuyu kurucam.

İki işletim sistemi aynı anda çalışmayacağı için performansı hiç ama hiç etkilemeyecektir, alakası bile olmayacaktır.

mesenger_86

Teşekkür ederim. Peki iki işletim sisteminin aynı anda çalışmaması virtualbox için de geçerli mi? Yoksa arka planda var olan windows 8.1 işletim sistemim de çalışacak mı?

Caine

Alıntı yapılan: mesenger_86 - 29 Nisan 2014 - 10:47:54
Teşekkür ederim. Peki iki işletim sisteminin aynı anda çalışmaması virtualbox için de geçerli mi? Yoksa arka planda var olan windows 8.1 işletim sistemim de çalışacak mı?

Haliyle Virtualbox çalışması için donanımının bir bölümünü istila etmesi gerekiyor. Windows altında çalışan bir uygulama olduğu için ikisi bir arada çalıştığında bilgisayarının performansını, özellikle kullanılan ram miktarını etkiler.

mesenger_86

Anladım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

91011

Daha önce bende kurdum windows üzerinde virtualbox ama bence ne kadar ram verirsen ver genede performanlı olmuyor ubuntu . Ubuntu kurulu bilgisayarda böyle birşeyi  5 GB ram vererek performans artışı sağlayabiliyorsun, rahatça visual stdio kullanabiliyorsun.
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...