Ubuntu 14.04'te oturum açma sorunu

Başlatan programmer, 28 Nisan 2014 - 21:00:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

programmer

Terminal penceresinden startx denedim. unityçubuğu ve üst çubuüun olmadığı bir ekran geldi shutdown 0 diyerek hızlı kapatayım derken siyah ekran beklemede kaldı. Ben de güç düğmesinden kapamak durumunda kaldım.
Şimdi şifreyi kesinlikle doğru girdiğm halde kendi lullanıcımla giriş yapamıyorum. login ekrarına  geri düşüyorum. Misafir girişi ise sorunsuz.

ekremsenturk

ctrl + alt + f1 tuşlarına aynı anda bas ve girdiğin Terminalde kullanıcı adın ve şifren ile giriş yap. Ardında "sudo reboot" komutu ve tekrar şifre girerek Bilgisayar'ı yeniden başlat. Ve normal kullanıcı ile giriş yapmayı tekrar dene.

programmer

iki kez denedim.. ne yazık ki sorun çözülmedi.
ubuntu-deskto paketini silip yeniden install ettim root kullanıcısında startx ile girebiliyorum. sadece üst çubukta hiçbir ikon çıkmııyor diğer şeyler sorunsuz.
problem sanırım sorunlu kullacı ayarlarından kaynaklanıyor.

Caine

Root ayrıcalıklı yeni kullanıcı oluştur, eskisini silmeyi dene. İnternette oldukça döküman var bunun için.

heartsmagic

Başlık sanki ortadan bir yerlerden başlamış gibi? Bu sorun nasıl oluştu en başta? Kısacası ne yapıldı sistemde?
Örneğin sürücü mü kuruldu, dizin sahiplikleri ile mi oynandı vs.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

programmer

arkadaşlar
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=43222.0 konusunda anlattığım gibi işlemler yaptım.
GM965/GL960  bütünleşik ekran kartında, daha önceki ubuntu versiyonlarında da sık rastlanan bir durum olduğunu yaptığım aramalarda gördüm. mesa sürücüleri 14.04 le geliyor.bazı debug  paketlerini sorun oluştuktan sonra ekledim. ancak nasıl debug yapabileceğimi tam olarak bilmiyorum.
şimdilik ikinci bir kullanıcı açıp ev dizinimi kopyalayarak idare ediyorum.
gnome3-compiz'de de problem baki kaldı  :) bu arada gnome'un sade tasarımını beğendim.3D effektlerden  vazgeçebilirim.

heartsmagic

O konuyla bu konu ilintili yani? Tam olarak neler kurduğunu bilmiyorum, o başlıkta sadece isim vermişsin. Ancak son cümlelerindeki Gnome3 yani Gnome Shell ile Compiz olayından bahsettiysen, Gnome Shell zaten Compiz ile çalışmaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.