[Çözüldü] MacBook ile ilgili

Başlatan eronis, 28 Nisan 2014 - 13:23:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eronis

Arkadaşlar, geçen gün babamla konuşuyorduk. Yeni bir bilgisayar bakıyorduk. dedi sana macbook alalım SSD li. ama mac os x kullanmayı hiç bilmiyorum. ayrıca programcılığa merakım var. mac ile python, php, java gibi dilleri öğrenebilirmiyim ? birde sanırım objective c diye bir dil varmış mac te. bilene baya para kazandıran bir dil. bu bilgisayarlardan birisi benim işime yararmı ?

Özellikle python da hatırı sayılır şekilde ilerledim. boşa gitsin istemiyorum. ayrıca o makinelere verilen paraya değer mi yoksa direk asus lenovo samsung gibi bir markamı alayım ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

Atamertes

Sanal makina kurup windowsla çalışmaya devam edebilirsin o süre içinde de macı öğrenirsin. Linux kullandıysan maca fazla yabancılık çekmezsin zaten.
Ayrıca amerikada okuyan tanıdık varsa apple öğrenciler için hatrısayılır indirim yapıyor.
Oyun bölümünde windows tabanlı oyun haberi paylaştığım için ceza almışım.
Ya cezayı verenlerin wine diye bir uygulamadan haberi yok ya da oyun bölümündeki diğer konulara hiç bakmıyorlar.
Saygısızlık yapmayı da yapılmasını da sevmem, yakıştıramadım.

eronis

az önce beni ölümüne mac çi yaptın dostum :D bu akşam babama mac'e karar kıldığımı söyleyecem :D artık indirimde gördüğüm ilk mac book u alacam :D

Windows konusuna gelince artık windows istemiyorum. Çok kıl bir işletim sistemi. En son geçen sene windows makine karşısına geçtim diyebilirim :D o da babamın iş yerindeki pc çökmüştü, ben öğle yemeğine gidiyorum ben yokken şuna bi format atarmısın demişti :D

Hızlı yanıtın için teşekkürler. Gerçekten mac te kill, ls gibi komutlar çalışıyor babamın macbook prosu vardı onda bir kaç terminal komutunu yazıyordum :D tabi ben linuxu çökertmeyi başaran bir insan olduğum için babam bilgisayarında terminal açmamı istemiyor :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Nisan 2014 - 16:43:38

Konuyu kapatıyorum. İlgin için sağol :)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

Atamertes

Şimdi gidip appledan komisyonumu alayım  ;D hayırlı olsun  :)
Oyun bölümünde windows tabanlı oyun haberi paylaştığım için ceza almışım.
Ya cezayı verenlerin wine diye bir uygulamadan haberi yok ya da oyun bölümündeki diğer konulara hiç bakmıyorlar.
Saygısızlık yapmayı da yapılmasını da sevmem, yakıştıramadım.