Renkli Dizinler

Başlatan ubuntuki lilith, 26 Nisan 2014 - 01:29:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntuki lilith

Dizinleriniz rengarenk olsun istemez miydiniz ? Gerçi, forumda istemeyen de çok olabilir kanımca ama ben yine de haberde görüp beğendim ve burada paylaşmak istedim.  Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi "Folder Color" kurduktan sonra sizler de renkli dizinlere sahip olabilirsiniz. Yapmanız gerekenler gayet basit, uçbirimden:
sudo add-apt-repository ppa:costales/folder-color
Sonra da sudo apt-get update && sudo apt-get install folder-color komutunu yürütüyorsunuz. Yalnız sadece 13.10 ve 14.04 destekleniyor.
Kurulumdan sonra, Nautilus'u yeniden başlatmalı ya da oturum kapatıp açmalısınız, bu şekilde dizinin üzerinde sağ tıkladığımızda seçeneklerde Folder Color ibaresini göreceğiz. Buradan dilediğiniz rengi seçebilirsiniz.
Kaynak: http://www.omgubuntu.co.uk/2014/04/change-folder-icon-color-ubuntu-linux-easily

[eklenti yönetici tarafından silindi]

sem

Çok güzelmiş gerçekten, bilgilendirme için teşekkürler.

Tercih eder miyim bilmiyorum ama eminim tercih edecek bir çok kullanıcı olacaktır.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Felâsife

Bizim tarafta da olsa bizde kullansak  ;D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?