ubuntu son sürüm masa üstü düzenleme

Başlatan cortuk11, 25 Nisan 2014 - 19:56:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cortuk11

iyi günler arkadaşlar ben ubuntu öncesi linux mint kullanıyordum onu çok az da olsa çözmeye başlamıştım fakat ubuntu da aradıklarımı bile bulmakta zorluk çekiyorum :)
benim yapmak istediğim şey sol taraftaki herşeyin bulunduğu çubuğu kaldırmak normal masaüstü kullanmak ve rocetdock gibi bir program kullanarak farklı birşeyler yapabilmek
http://fenouille84.deviantart.com/art/Conky-Lua-Ubuntu-198905765
birde bu site de masaüstü resmi var bunun gibi görselliği yoğun şeyler yapmak istiyorum ama beceremiyorum bilgim yetmiyor bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
teşekkür ederim
kolay gelsin.....
cahil kullanıcı :)

if

@corturk11, sol taraftaki çubuğu kaldıramazsınız. O, masaüstünü bir parçası. Onu kaldırmadan rhıtım uygulaması kurabilirsiniz. O olmasın derseniz farklı bir masaüstü yöneticisi kurup rıhtım uygulamasını kurabilirsiniz. Conky için forumdaki conky konusuna cevap yazabilirsiniz. Conky'yi çalıştırınca ne çıktı veriyor bakmak gerek. Conky'ler bilgisayara ve kullanıcıya göre özelleştirilmeli. Conky dosyasını açıp gerekli yerleri düzeltmek gerek.

cortuk11

kusura bakmayın da ben ubuntu dan hiç anlamıyorum Conky dediğiniz şey tam olarak nedir ?

if

Bağlantısını geçtiğiniz ekran görüntüsündeki bilgisayar ekranına türlü türlü bilgiler yazan uygulamanın adı. Rıhtım da sizin Rocket dediğiniz uygulamanın türü oluyor.

cortuk11

ilgi ve alakanız için teşekkür ederim fakat ben bu sol taraftakı uygulamaların olduğu yeri değiştirsem oda yeterli

if

Herhangi birinin üzerine gelin, sol tuşa basılı tutun, simge biraz ıynayacaktır, istediğiniz yere taşıyın.
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Windows%27tan_Ubuntu%27ya_ge%C3%A7i%C5%9F

heartsmagic

O da değişmiyor. Eğer bu kadar köklü değişiklikler istiyorsan Unity kullanma, @if'in söylediği gibi başka bir masaüstüne yönel.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cortuk11

linux mint kullandım bir dönem orada masaüstü falan güzeldi fakat mint de compiz çalıştıramadık baya da uğraştık ubuntuda compiz çalıştı hiç bir sorun çıkartmadan kilitlenmeleri saymazsak :)
linux mint sanki biraz daha kararlı çalışıyordu ubuntu da kilitlenmeler yaşıyorum bilmiyorum da sebeplerini biraz da bunu kullanmak istiyorum açıkcası fakat istediğim gibi de şekillendiremiyorum sıkıntı orada başlıyor işte...

meda

XFCE,Compiz ile güzel olur.XFCE özelleştirmeleri birçok isteğinizi karşılayacaktır.Bir de Conky ile ilgili araştırmalar yaparsanız istediğiniz masaüstü  ortamına ulaşırsınız.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"