Ubuntu 14.04 Low-Graphic Mode Sorunu

Başlatan CodErode, 25 Nisan 2014 - 02:41:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CodErode

Merhaba ubuntu'mda ne güzel dolaşırken 3-5 dk yalnız bıraktım birden mouse donmuş olarak bekliyordu hiç işlem yapmaz oldu. Bende ardından zorunlu olarak restart attım. Restartı attığım vakit ubuntu bana kullanıcı şifremi soran ekrana kadar sorunsuz getirdi ve ardından şifremi girip masaüstüne giriş yapınca masaüstünde hiçbirşey göremez oldum. Mouse ve klavye çalışıyordu fakat menüler vs * her şey kaybolmuştu. Yeniden başlatırken * bir şey dikkatimi çekti. Şöyle bir hata gördüm tam olarak hatırlamasam da hatırladıklarımı yazayım:

fallback graphics devices [fail]

gibi bir hata almıştım. Bende ardından ekran kartıyla ilgili bir sorun olacağını düşündüm ve ekran kartını kaldırıp tekrardan kurdum. Tabii bunları terminalden yaptım.

Bunları zorlu süreçlerden geçerek yaptıktan sonra bu sefer masaüstüne girdiğimde başka bir hata almaya başladım.

The system is running in low-graphics mode

diye bir pencere karşıladı beni.

Bu süreçten sonra gerçekten ne yapacağımı artık bilemez oldum, sizin yönlendirmelerinize ihtiyacım var.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Nisan 2014, 02:43:42

Bu arada ekran kartım Nvidia GT320M

heartsmagic

Tam çıktıları alabilir miyiz:
ekrankomut

Hatadan belli ki grafik kartı sürücüleriyle alakalı bir sorun var ortada. Durduk yere olması biraz garip, öncesinde ne işlem yapıldı bu sistemde?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

CodErode

Sistemi sadece terminalden acabiliyorum o yüzden ciktilari vermem zor hocam. Sorun durduk yere cikti sistem donmuştu bende zorla kapattim sonrasında boyle oldu. Şimdi ise giriş yapiyorum sifremi yaziyorum boş bi ekran karsiliyor beni.
Acaba şöyle yapsak sifirdan terminalden ekran kartina dair tüm herşeyi silip tekrardan kurulum yapip ardından masaüstü ayarlarini sifirlasak? Tabii sizin yardimlarinizla.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Nisan 2014, 05:54:48

Sistemim 64 bit ve ekran kartim nvidia GT 320m.
i5 2.5 ghz 6gb ram

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Nisan 2014, 17:12:01

Kolaya kaçmayayım diyorum ama ubuntu'yu açamayınca iyice çileden çıkmaya başladım sanırım bir temiz kurulum daha yapacağım :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Nisan 2014 - 18:35:26

Dayanamayıp temiz kurulum yaptım konuyu kapatabilirsiniz teşekkür ederim.

heartsmagic

Temiz kurulumlarda etiketleme yapmıyoruz, doğrudan kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.