[Çözüldü] Ubuntu 14.04 Türkçe klavye sorunu

Başlatan civler, 24 Nisan 2014 - 09:56:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

civler

G]naydinlar, dun ubuntu 14 04 yukledim, ancak T]rk.e karakterler .ali;miyor, dili T]rk.e yaptim oradaki ingilizceyi de kaldirdim ama gine de cali;madi. 13 10 da b,yle bir sorunum yoktu yardim ederseniz sevinirim.
İleri, daima ileri gitmeliyiz, bu bilinmeyene yolculukta.

heartsmagic

Oturumu kapatıp tekrar açıyor musun o işlemden sonra? Normalde böyle bir sorun geri bildirimi almadık 14.04 için.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

siberoloji

Ubuntu Ayarlarında Dil Desteği, Klavye ve Metin girişi olarak 3 ayrı seçenek var. Metin girişine tıkladığınızda Türkçe en üstte mi?
Ayrıca Super+Boşluk tuşlarıyla klavye dilini değiştirebilirsiniz.

civler

Evet en ustte, giriste Turkce Q klavye, ingilizce  ABD var ingilizceyi kaldirdim ama gine degismedi. Defalarca bilgisayari acip kapadim ama olmadi. Ama her hangi bir word belgesinde sorun yok sadece forumlarda var simdilik. Bicimlerde kibris ve Turkiye var Turkiye isaretli. girdi kaynaklarinda Turk.e Q ]stte altinda ing ABD var.

Atamertes

@Civler
Farklı bir tarayıcıyla foruma girmeyi denedin mi? sorun tarayıcında olabilir
Oyun bölümünde windows tabanlı oyun haberi paylaştığım için ceza almışım.
Ya cezayı verenlerin wine diye bir uygulamadan haberi yok ya da oyun bölümündeki diğer konulara hiç bakmıyorlar.
Saygısızlık yapmayı da yapılmasını da sevmem, yakıştıramadım.

civler

sorun çözüldü, firefox da yapmıyor chromium özelliklerde komuta "env LC_ALL=C google-chrome" yapınca doğru karakterler geldi ancak şimdi de oturum açıp senkronizasyon yapamıyorum dili ingilizce yaptım ama gine olmadı. oturum açamayınca üstte bulunan sık kullanılanlar tarzındaki imler gitti.bu konudaki fikir ve tavsiyelerinize açığım.  Teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Nisan 2014 - 08:35:29

Sorunu çözmüş bulunmaktayım,
Dili İngilizce'ye çevirdim, oturum açıldı tekrar Türkçe'ye çevirdim şu anda sorun bitmiş durumda. Teşekkürler yardımlarınız için.