[Çözüldü] Hata raporu gönderme

Başlatan Anizm, 23 Nisan 2014 - 08:31:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Anizm

Arkadaşlar bilgisayarı açtığımda hata oluştu,rapor göndermek istermisiniz diye soruyor gönder dediğimde şifremi 4-5 defa giriyorum ama her defasında yanlış diyor,5.denememden sonra zaten gidiyor hata raporu.

2-3 Gündür aynı hatayı veriyor.

if

Şifre Launchpad'e bağlanırken kullanılıyor hata raporu gönderme sürecinde. Launchpad hesabınız var mı?

Anizm

Hayır yok ama Ubuntu one hesabı sayılmıyor değil mi ?

olaki

Merhaba,
Benim, 14.04'ü kurduktan sonra başıma gelen klavye sorunu gibi olabilir.
Ati sürücülerini yükleyince dizüstü klavyemi masaüstü görmeye başladı..  siz de klavyenizin sağlıklı çalışıp çalışmadığını bi kontrol eder misiniz.

tlg

Ubuntu One hesabı sayılmıyor, Launchpad üzerinde bir hesabınız olması gerek hata kaydı açacaksanız. Yada size bir zararı yok ise bu hataları kapatabilirsiniz.
sudo gedit /etc/default/apport
ile açılan dosyadaki "enabled=1" kısmını "enabled=0"  yapın, kaydetip kapattıktan sonra,
sudo service apport stop

meda

Alıntı yapılan: olaki - 23 Nisan 2014 - 14:55:49
Merhaba,
Benim, 14.04'ü kurduktan sonra başıma gelen klavye sorunu gibi olabilir.
Ati sürücülerini yükleyince dizüstü klavyemi masaüstü görmeye başladı..  siz de klavyenizin sağlıklı çalışıp çalışmadığını bi kontrol eder misiniz.
Bu kanıya nasıl vardınız.Klavye ayarlarında benim klavyemide masaüstü gibi görüyor fakat tuşlarda bir sıkıntı yok.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

olaki

Alıntı yapılan: shadow. - 23 Nisan 2014 - 15:34:01
Bu kanıya nasıl vardınız.Klavye ayarlarında benim klavyemide masaüstü gibi görüyor fakat tuşlarda bir sıkıntı yok.
[/quote]

Doğrusu, "masaüstü klavye olarak görmesi" benim, klavye görüntüsünden çıkardığım bi'şey. :)
Ama, klavyemin farklı çalışması kesin. Türkçe karakterlerin ve işaretlerin yerinin değişmesinden biliyorum; şifre girerken farketmiştim.
Tekrar varsayılan ati sürücüsüne dönünce düzeldi.
Şu an deneyip kurcalamakla meşgulüm zaten.

Anizm

Alıntı yapılan: tlg - 23 Nisan 2014 - 15:26:01
Ubuntu One hesabı sayılmıyor, Launchpad üzerinde bir hesabınız olması gerek hata kaydı açacaksanız. Yada size bir zararı yok ise bu hataları kapatabilirsiniz.
sudo gedit /etc/default/apport
ile açılan dosyadaki "enabled=1" kısmını "enabled=0"  yapın, kaydetip kapattıktan sonra,
sudo service apport stop

Hataları kapatmak yerine launchpad hesabı açsam olur mu ?

tlg

Hesap açmak hata raporu almanıza bir çözüm değil, launchpad hesabı açarsanız hata raporunun yönlendirdiği şekilde hesabınıza giriş yapar hata kaydını bir kaç bilgi vererek yapabilirsiniz. Daha önce hata kaydı ile ilgili bir başlık olmuştu, ben açmıştım ama takip edemedim.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=40736

Anizm

Bilgisayarı açtığımda hata raporu iletisi her defasında çıkmasın ama kapatmak yerine hata varsa gerçekten halletmesini tercih ederim,sizin konunuza da baktım eğer hesap açarsam belki raporu gönderir ve her defasında aynı hata iletisini gönderip durmaz umarım

heartsmagic

Gerçekten bir hata olmayıp geçici bir şey de olabilir. Şunu uygula önce:

sudo rm -f /var/crash/*

Eğer bir sonraki açılışta yine hata tekrarlanıyorsa Launchpad üzerinden gönderirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

if