[Çözüldü] Chromium'da Adobe Flash Player Sorunu

Başlatan fender84, 23 Nisan 2014 - 06:15:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fender84

Lubuntu 14.04 sürümü ile birlikte epey sorunlar yaşadım, çoğunu çözdüm fakat chromium problemim devam ediyor. Sanırım her yeni sürümü hemen kurmamak, güncellemelerle birlikte *kararlı bir hal alması için bir süre beklemek gerek. :)

Chromium bazı sitelerde flash player isterken bazılarında istemiyor. Misal youtube videolarını sorunsuz izlerken, facebook videolarında resimdeki gibi bir sorunla karşılaşıyorum.

Uzantılar, yani: chrome://extensions/ bölümünde de flasha dair herhangi bir şey gözükmüyor.

Bu problemi nasıl çözebilirim? 

[eklenti yönetici tarafından silindi]

if

Lubuntu kısıtlı ilavaleri kurulu mu?

fender84

sudo apt-get install lubuntu-restricted-extras

O ilaveler bu kodla kuruluyorsa evet, kurulu fakat problem devam ediyor.

heartsmagic

Sürüm mü yükselttin, sıfırdan mı kurdun? Sürüm yükselttiysen önce Chromium profilini sıfırlamayı dene. Eğer sıfır kurulumsa biraz bakınmak gerekebilir, Chromium neden böyle yapıyor, herkeste mi yapıyor diye. Bir de, bu durum doğrudan Ubuntu ile alakalı olmayabilir, onun kararlı olmasından ziyade Chromium'un olması ya da Flash meselesinin iyi yönetilmesi gerekebilir.

Flash zaten Chrome haricinde desteği kesti. Eğer sorun Flash'ın kendisiyse cidden "Pepper Flash" yöntemi denenebilir Chromium için.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fender84

İlk olarak sürüm yükselttiğimde yaşadım bu sorunu, sonra zaten hazır canım da sıkılıyorken sıfırdan kurayım dedim ve yeniden kurulum yaptım. Yine aynı sorun.  

Caine

Atamertes

Chromium'u kaldırıp Chrome'u kurmayı dener misin?
Bana hep Chrome daha kararlıymış gibi geliyor.

https://www.google.com/intl/tr/chrome/browser/
Oyun bölümünde windows tabanlı oyun haberi paylaştığım için ceza almışım.
Ya cezayı verenlerin wine diye bir uygulamadan haberi yok ya da oyun bölümündeki diğer konulara hiç bakmıyorlar.
Saygısızlık yapmayı da yapılmasını da sevmem, yakıştıramadım.

fender84

@Atamertes Chrome'da bir sorun yok evet ama benim chromium kullanmamdaki amaç sistem kaynaklarını daha az tüketmesi idi. Çok zayıf bir sisteme sahip netbook kullanıyorum.

@Caine verdiğin linkteki anlatıma göre Pepper Flash'ı kurdum fakat video ve ses arasında senkronizasyon sorunu yaşatmaya başladı. Pepper sanırım daha fazla kaynak tüketilmesine yol açıyor ve bu da benim 1gb ramimi zorluyor. Senkron sorununu bu yüzden yaşadığımı düşünüyorum. Sistemim biraz düzgün olsaydı verdiğin yöntem sorunu tam olarak çözecekti, bu yüzden konuya çözüldü ibaresi ekliyorum.

Şimdilik Opera kurdum, daha güçlü bir mini-pc alana kadar onunla idare etmeye çalışacağım.  Teşekkürler arkadaşlar.