[Çözüldü] Laptop seçimi

Başlatan eronis, 21 Nisan 2014 - 15:16:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eronis

Arkadaşlar ben yeni bir laptop için para biriktirme kararı aldım biraz birikti ama daha baya var. Şimdi sorunum şu;
Ben windows kullanmak istemiyorum ve kullanmayacağım bir sisteme de para vermem anlamsız gibi ? Bir windows işletim sistemi ne kadar ediyor 300 TL ? Birde office 100 TL küsür sanırım, antivirüs 100 tl olsa 500 TL çöpe atacam bu durumda. 500 TL minimum. Bu 500 TL bana ne kazandıracak ? Hiç bir şey !

Linux yüklü yada hiç bir işletim sistemi yüklü olmayan bir laptop arıyorum. En yüksek fiyat 1600 TL olacak. Bildiğiniz bütün markaları ve modelleri buraya link atarsanız aralarından eleme yaparak daha iyi bir karar verebilirim. Hemde linux laptopların hakkında fiyat ve özellik bakımından fikir sahibi olabilirim. Aynı zamanda işletim sistemi yüklü olmayan bilgisayarlarda link atabilirsiniz. Öyle bir bilgisayar daha çok hoşuma gider :)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

eronis

yalnız dostum freedos tan başka işletim sistemi kurabilirim değil mi ?

Ne bilim Red Hat, Madriva, Debian dağtımlarını yüklerken sorun yaşarmıyım ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

mendirec

Önerdiğim dizüstleri Ubuntu sertifikalı ama diğer dağıtımlar ile ilgili bir şey söyleyemem.

eronis

freedos lu iken ubuntu sertifikalı ise hem bsd hemde linux açıyor demektir ki buda sorun yaşmayacağımı gösterir. Çok sağol dostum kralsın :)

mendirec