Dizüstüne Ubuntu Kurmak

Başlatan casioved, 26 Ekim 2008 - 00:47:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

casioved

Toshiba Satelite A200 1M4 'e Ubuntu yüklemek istiyorum.
Boot sektöre giremiyorum, benden şifre istiyor.
Yani CD'den Çalış'ı seçemiyorum.
Bilgisayar bana hediye.
Neden giremiyorum bilmiyorum.
Lüften yardım.

Caps Lock tuşuna basıp küçük harf kullanmaya başlarsanız iyi olabilir. // Sypro

mozakca

Sanırım boot sector diyerek bios demek istediniz. Biosa şifre konulmuş olabilir. Eğer masaüstü bilgisayar olsaydı. Pilini çıkar derdim ama diz üstü olunca iş değişiyor. Hiç diz üstünün ciğerlerine bakmadım. :)
sevgi, emek ister.

Çağlar

Alıntı yapılan: mozakca - 26 Ekim 2008 - 00:50:31
Sanırım boot sector diyerek bios demek istediniz. Biosa şifre konulmuş olabilir. Eğer masaüstü bilgisayar olsaydı. Pilini çıkar derdim ama diz üstü olunca iş değişiyor. Hiç diz üstünün ciğerlerine bakmadım. :)

Tam olarak ingilizce ne sorduğunu söyleyebilir misiniz?

Lütfen: Küçük harfle yazın elimizden geldiğince zaten yardım ederiz.
We got a badass over here!

Sypro

Hoşgeldiniz. Sorun görüldüğü kadarıyla bios'e erişememek gibi duruyor. Bunu normal yollarla çözmek imkansız gibi bir şey. Ya söylendiği gibi bios pili ile ya da yardımcı programlar ile yapılabilir. İsterseniz biraz araştırın. Zira bunun için elimizden pek de bir şey gelmeyecektir.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Xenophobia

Benim bilgisayarımda F12 ile boot verebiliyorum.

Sen de bu veya benzeri bir şekilde deneyebilirsin.

ironic

görünen o ki şifreyi ya kıracaksınız ya da şifreyi koyanı bulacaksınız ;) Anakartınızın markasını söylerseniz uygun standart şifreler var verebilirim. Şanısınıza olmazsa programla kırmak gerekecek

heartsmagic

Cık, kırma işlemi lütfen burada paylaşılmasın. Her ne kadar sorun iyi niyetli olsa da durumu bizim bilmemiz mümkün değil. Ayrıca kötü örnek teşkil edecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

civler

İyi günler Ubuntu Gnome 1404 kullanıyordum, 1410!a güncelleme yöntemiyle yükselttim yükselttim ama çok yavaş bazı ayarlar tutmuyor, mesela parlaklık ayarını yaptığım halde aç kapa yapınca eski haline dönüyor, gizli dosyaları gösterme dediğim halde gine bi dahaki açmada eski haline dönüyor, biraz da yavaş buldum  acaba  bunu kaldırıp yeniden kursam nasıl yapabilirim? Daha önce hiç kendim kurmadım. Acaba kendim yapabilir miyim? Basamak basamak kuruluşunu bana yazabilecek bir arkadaş var mıdır? Teşekkürler.
İleri, daima ileri gitmeliyiz, bu bilinmeyene yolculukta.

meda

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

civler

Çok teşekkürler. İnceliycem.
İleri, daima ileri gitmeliyiz, bu bilinmeyene yolculukta.