Ubuntu Güncelleme Sonra Açılmıyor

Başlatan s4dn3s, 20 Nisan 2014 - 12:09:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s4dn3s

Arkadaşlar, HP pavilion 15-e056st model laptobum var. Üzerinde intelin onboard ekrankartı ve amd radeon 8670m ekran kartı var. Aslında problemi çıkaran şey ekran kartı mı onuda tam olarak bilmiyorum.

Makinede dahaönce 13.04 kuruluydu daha sonra geçtiğimiz günlerde 14.04 çıktığını duyunca, güncellemek istedim. Güncellemeyi yaptı bütün dosyaları çekti. İlk önce 13.10 a güncelledi. Fakat günceleme bittikten sonra makine bir daha açılmadı.

Bu problemle alakalı forumda biraz araştırma yaptım. Bazıları unity ile alakalı falan diye cevaplamış ama tam olarak bir çözüm göremedim.

Bu da makinenin açılış videosu : https://www.dropbox.com/s/0azxv6t9m7u4rwv/VID_20140419_201549.mp4

matrax_41

@s4dn3s, videoda yazılar çok okunaksız. Hataları bir yere not alıp kod etiketi içinde yazarsan daha iyi olur.

heartsmagic

İlk yapacağın şey ATI'ye ait sürücüleri kaldırıp tekrar kurmak olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

s4dn3s

Arkadaşlar ubuntu da çok yeniyim, henüz bir kaç gün olmuştu kuralı zaten birazda pişmanlık duyuyorum windowsu komple sildiğim için. Ders çalışmam gerekiyor sınavlarım çok yaklaştı bilgisayar lazım. Lütfen yardım.

Kurduğumdan itibaren yanlış yapmışım sanırım, çünkü açılırken de bir tuhaf açıyordum yani şöyle ; kendim biostan girip öyle açıyordum bilgisayarı yoksa başka türlü ubuntu başlamıyordu. Sonra güncelleme yaptım ve hiç açılmamaya başladı şimdi. Ekrandaki hata video da var.

osmancık

Kardeşim ekran kartı sürücün kurulmamış veya kurulurken hata olmuş. Low graphics... diye yazan hata penceresini gördüğünde ctrl+alt+f1 yap veya o penceredeki seçeneklerin birisi ile konsola girebiliyorsundur. Ondan sonra konsoldan ekran kartı sürücüsünü kurman gerekir. Forumda arama yaparak kurmak için gerekli komutları bulabilirsin. Mesela şu komut işe yarayabilir: sudo apt-get install fglrx
.                .-.
         .-'``(|||)
      ,`\ \    `-`.
     /   \ '``-.   `
   .-.  ,       `___:
  (::: ) :        ___     UBUNTU
   `-`  `       ,   :
     \   / ,..-`   ,
      `./ /    .-.`
         `-..-(   )
                `-`

heartsmagic

ATI'ye ait sürücüleri nasıl kurmuştun?
Bahsettiğin BIOS meselesi de akla UEFI'yi getiriyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.