Ubuntu 14.04 LTS Intel Graphics Installer

Başlatan FireSwords, 19 Nisan 2014 - 22:33:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FireSwords

Merhaba, sistemimde Intel HD Graphics 3000 dahili kart var. Intel kartların ne kadar güçsüz olduğunu biliyorsunuzdur. Ancak kendiliğinden gelen sürücü ile Don't Starve gibi oyunlar bile müthiş kasmayla oynanıyor. Intel sürücüsü yüklendiğinde oyunlar Intel kart ne kadar izin veriyorsa o kadar oynanıyor. Nvidia ve ATI kartlar kadar performanslı olmasa da idare eder şekilde çalışıyor. Sürücü yükleyiciyi indirdim. Ama işletim sistemi uyumsuz hatası veriyor. Sanırım Xorg mesa paketleri filan yenilendiğinden yeniden sürücü uyarlanması gerek. İlla Intel'i mi beklemem gerek yoksa başka yollarla yükleyeiblir miyim,?

matrax_41

Aşağıdaki bağlantıdan sistemin için uygun paketi deb paketi olarak indirip kurabilirsin.

https://01.org/linuxgraphics/downloads

Ekleme= Ubuntu mu kullanıyorsun arch mı ?

heartsmagic

Bu kurulum aracı ile esasında kurulu olmayan bir sürücü gelmiyor sisteme, mevcut olandan daha günceli geliyor. Intel zaten açık kaynak olarak dağıtıyor sürücülerini ve sistemle beraber geliyor. Oyunlar açısından fark oluşturacağını sanmıyorum yani.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

FireSwords

Şu an yeni sürümü denemek için Ubuntu kullanıyorum. Arch'ta xf86-video-intel paketi ile sürücüler kuruluyordu o sürücü olmadan en ufak oyun oynanmıyordu. Ubuntu'da o program olmadan Left 4 oynamayı deneyeyim sonuçları ona göre paylaşırım

heartsmagic

Arch o sürücüyü ayrı bir pakete ayırmış olabilir, Ubuntu'da kurulu gelir, daha doğrusu xorg paketleri ile gelir. Doğrudan kendin denetleyebilirsin, sadece ismi farklıdır:
dpkg -l  | grep xserver-xorg-video-intel
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.