[Çözüldü] Kurulum sırasında hata

Başlatan ginraj, 17 Nisan 2014 - 20:10:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ginraj

Merhaba arkadaşlar. Arkadaşımın bilgisayarına windows kurulmuyordu hata veriyordu bende ubuntu kurayım dedim. Yuklemeye başladım dosyalar kopyalandı sonra Hdd nin bozulmuş olabildiğini belirtir bir hata verdi. Hdd bozuksa nasıl biçimlendiriyor yada dosyaları nasıl kopyalayabiliyor ki? Ne yapmalıyım?

tefoski

- Böyle bir hata,
- uzun süre çalışan bilgisayarın aşırı ısınmasıyle " olabilir  ",
- 3 - 5 saat bilgisayarı kapatın,
- kurulumu yeniden deneyin .( kurulum esnasında, disk'i biçimlendirin )
BirDost

ginraj

Hocam kapalıydı zaten diski komple biçimlendirdim. Eve gidince tekrar denerim. Hdd nin arızalanması olabilir mi sizce??

tefoski

- Disk aracı ile disklerinizi kontrol edin ;

" ... yeni nesil disklerin sağlıklı durumda olup olmadığını kontrol edip genel durumunu değerlendirebilir. "

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=GNOME_Disks
BirDost

siberoloji

Bilgisayardaki diskte önceden Win 7 mi kuruluydu?

ginraj

Evet ama format atmamı istedi win7 kurmaya çalıştım hata verdi bende ubuntu kurayım dedim ubuntu kurarken diskin tamamını silip öyle kurulum yaptım ama dosyalar kopyalanıp sistem kurulacağı sırada hata verdi

Hocam usb üzerinden ubuntu açtım ve disk programını açtım assessment kısmında kırmızı yazı ile self-test failed (28°C / 82°F ) yazıyor

D@bbe

smart verilerine bak v.s olacak onu kontrol et...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

ginraj

baktım hocam fakat test sırasında hata veriyor.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Muhtemelen disk arızalıdır, bozuk bölüm vardır üzerinde. Kurulum başlayabilir, bir yere kadar kopyalama da yapabilir, fakat bozuk bölüme denk gelince tıkanır. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ginraj

Bölümden kastınız? Ben diski komple biçimlendirdim ve kopyalama tamamen bitti sistem kurulumu sırasında hata verdi

heartsmagic

Normal bölüm değil, yanlış ifade etmiş de olabilirim, bozuk kesim demek daha doğru olur. "Bad sector" ifadesine denk gelen şey yani. Kısacası bölümleri silmen, biçimleme yapman fayda vermeyecektir. Bu konuda bozuk kesimlerin üzerine gitmeli ya da yeni bir disk edinmelisin.

ginraj

Bu gün tekrar denedim kuruldu teşekkürler yardımlarınız için

heartsmagic

Etiketlendiği için konuyu kapatıyorum fakat o diski güzelce denetlemeni öneririm. Eğer ciddi bir sorun varsa seni yarı yolda bırakabilir. Hayati meselelerin döndüğü bir sistemse dikkatli olmakta fayda var.