Nvidia gforce g105m

Başlatan emreeyy, 18 Nisan 2014 - 04:50:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emreeyy

Merhabalar arkadaşlar,

ubuntu 12.04 kurdum fakat ekran kartı ayarımı yaptığımdan pek emin değilim.Sistem kasıyor gibime geliyor.Herşey geç açılıyor.

glxinfo | grep render çıktısını veriyorum

direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: GeForce G 105M/PCIe/SSE2
    GL_NV_conditional_render, GL_NV_copy_depth_to_color, GL_NV_copy_image,
    GL_NV_parameter_buffer_object2, GL_NV_path_rendering,
    GL_NVX_conditional_render, GL_NVX_gpu_memory_info,
    GL_OES_depth_texture, GL_OES_element_index_uint, GL_OES_fbo_render_mipmap,

Daha önce ubuntu da çok hızlı çalışıyordu bilgisayarım.Xubuntu kurdum ilk önce onda bile kasmalar mevcuttu.Acaba sorun bilgisayarımda mıdır.Yoksa ekran kartımı düzgün yükleyemedim mi bunu merak ediyorum.Ayrıntılar kısmında bilgisayar özelliklerinde grafik sürücüsü yok yazıyor.Ek sürücülerde ise bu sürücü etkinleştirilmiş fakat kullanımda değil diyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

mrtAkdeniz

Bilgisayar ayarlarında kartın görünmesi için mesa-utils'i kurabilirsiniz. Şu anda ben sorun göremedim, ancak daha bilgili arkadaşları beklemeniz daha iyi olacaktır. Ayrıca bugün 14.04 LTS çıktı, onu kurmanız performans ve güvenlik açısından daha iyi olacaktır.

heartsmagic

ekrankomut

Çıktıları görebilir miyiz?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

emreeyy

lspci | egrep "VGA|3D|Display"

01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation G98M [GeForce G 105M] (rev a1)

glxinfo | grep render

direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: GeForce G 105M/PCIe/SSE2
    GL_NV_conditional_render, GL_NV_copy_depth_to_color, GL_NV_copy_image,
    GL_NV_parameter_buffer_object2, GL_NV_path_rendering,
    GL_NVX_conditional_render, GL_NVX_gpu_memory_info,
    GL_OES_depth_texture, GL_OES_element_index_uint, GL_OES_fbo_render_mipmap,

jockey-text --list

kmod:nvidia_304 - NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library (Özgür, Devre Dışı, Kullanımda değil)
kmod:nvidia_304_updates - nvidia_304_updates (Sahipli, Etkinleştirildi, Kullanımda değil)
kmod:nvidia_331 - NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library (Özgür, Devre Dışı, Kullanımda değil)
kmod:nvidia_331_updates - NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library (Sahipli, Devre Dışı, Kullanımda değil)

lspci

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Memory Controller Hub (rev 07)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset PCI Express Graphics Port (rev 07)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #4 (rev 03)
00:1a.1 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #5 (rev 03)
00:1a.7 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB2 EHCI Controller #2 (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller (rev 03)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 1 (rev 03)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 4 (rev 03)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 6 (rev 03)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #1 (rev 03)
00:1d.1 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #2 (rev 03)
00:1d.2 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #3 (rev 03)
00:1d.3 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #6 (rev 03)
00:1d.7 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB2 EHCI Controller #1 (rev 03)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev 93)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation ICH9M LPC Interface Controller (rev 03)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801IBM/IEM (ICH9M/ICH9M-E) 2 port SATA Controller [IDE mode] (rev 03)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) SMBus Controller (rev 03)
00:1f.5 IDE interface: Intel Corporation 82801IBM/IEM (ICH9M/ICH9M-E) 2 port SATA Controller [IDE mode] (rev 03)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation G98M [GeForce G 105M] (rev a1)
07:00.0 Network controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 1000 [Condor Peak]
09:00.0 Ethernet controller: Qualcomm Atheros AR8131 Gigabit Ethernet (rev c0)

xrandr

Screen 0: minimum 8 x 8, current 1366 x 768, maximum 8192 x 8192
VGA-0 disconnected primary (normal left inverted right x axis y axis)
LVDS-0 connected 1366x768+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 344mm x 194mm
   1366x768       60.0*+

support_test -p ve support_test -p --compiz komutları bulunamadı.

heartsmagic

Sürücülerde sorun görünmüyor. Kasma dediğin şey nerede meydana geliyor? Bu konuyu mümkün mertebe ayrıntılandırman lazım bize.

emreeyy

Kasma dediğim olay pencereyi kapatırken veya yeni bir uygulamayı açarken bekletmesini kastediyorum.

heartsmagic

Şimdi, kasmanın ne ölçüde olduğunu bilmediğimiz için net konuşamıyoruz. Pencere geçişleri akla grafik kartını getiriyor tabi, sürücüleri kurmadan önce, yani açık kaynak sürücülerle de durum böyle miydi? Hangi uygulama geç açılıyor, hepsi mi?

emreeyy

Evet ekran kartını kurmadan öncede şimdi de aynı bütün uygulamalar geç açılıyor ana seçkeye tıklıyorum 5 saniye sonra açılıyor

heartsmagic

Peki uçbirimden böyle mi?

firefox

şeklindeki komutlarla açabilirsin genelde uygulamaları.