Ati x 1550 de Mesa 2.1 sorunlu

Başlatan selahattin, 15 Nisan 2014 - 22:55:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selahattin

Arkadaşlar kafama takılan ben bu ekran kartını daha önce Pardu 2009.1-2011.2  kullandım . burada ati sürüscüsü desteklenmediğinden bu serili kartlar için topluluk geliştiricileri yaptığı MESA 2.1 yükleniyordu.Bu arada daha önceki pardus sürümleri 2.6 çekirdek yapısına sahipti ve 32 bit kullanıyordum.
Merak ettiğim aynı kartı kullanıyorum 2.6 çekirdek yerine 3.12 çekirdek yapısana sahip pardus topluluk kullanıyorum .Kullanılan mesa 2.1 eski çekirdekte uyum gösterirken neden 3.12 çekirdelk te uyumsuzllluk gösteriyor
Uyumsuzluk sadece oyunlarda yapıyor Urban terör ,Sauerbratern oyunları açlmıyor.Renkler alacalı bulacalı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Nisan 2014 - 14:28:10

Hayırdır arkadaşlar benden hariç kimse Ati x 1550 kullanmıyor galiba bu ati ekran kartıyla sorunu olan galiba bir tek ben kalmışım.

heartsmagic

Konuyu diğer dağıtımlar bölümüne taşıyalım.

Tek kullanan sen değilsindir de bu kadar bilgiyle ne kadar doğru yorum yapılabilir ki? Grafik kartı, sürücü vs. bilgileri lazım bizlere. Hoş, açık kaynak sürücüleri kullanıyorsan yapılacak fazlaca bir şey yok. Yeni çekirdekteki uyumsuzluk dediğin nedir? Oyunlarda yaşadığın sorunlardan mı bahsediyorsun? Pardus haricinde böyle bir sorun yaşadın mı, deneme imkânın oldu mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.