[Çözüldü] Gaupol Videoya Altyazı Yükleme

Başlatan FireSwords, 15 Nisan 2014 - 17:05:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FireSwords

Merhaba, Elimde bir anime bölümü ve altyazı dosyası var. Bu altyazıyı videoya gömerek paylaşmak istiyorum. Kodlama ayarlarını ISO-8859-9 yaparak karakter sorununu çözdüm. Ama nasıl altyazıyı gömeceğimi bulamadım. Yardım ederseniz sevinirim.

heartsmagic

Başlığı anlayamadım? Gaupol alt yazı düzenleyicisiymiş sanırım fakat olay videoya alt yazı gömmek değil mi? Elindeki videonun türü ne? avi mi, mkv mi, mpeg mi? Belki hepsi için ortak bir öneri bile verilebilir ancak bazı bizimler için daha kolay yollar da olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

meda

Altyazı dosyası ile film dosyasının tek dosya halinde olmasını mı istiyorsun ? Ya da altyazı dosyasını film ile eşleştirmek mi ?
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

FireSwords

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Nisan 2014 - 12:46:16
Başlığı anlayamadım? Gaupol alt yazı düzenleyicisiymiş sanırım fakat olay videoya alt yazı gömmek değil mi? Elindeki videonun türü ne? avi mi, mkv mi, mpeg mi? Belki hepsi için ortak bir öneri bile verilebilir ancak bazı bizimler için daha kolay yollar da olabilir.
.mkv uzantılı 720p'lik 22 dakikalık standart bir anime bölümü. İstediğim altyazıyı filme tamamen gömmek.

karboran

işini görebilir belki

http://askubuntu.com/questions/119325/the-best-softwares-to-add-subtitles-to-a-movie-as-a-new-file-not-just-running-i

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Nisan 2014 - 22:28:39

bir de şöyle bir kod buldum transcode ile yapıyor.

transcode -i videofile.avi -x mplayer="-sub subfile.xxx" -o outputfile.avi -y xvid

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Nisan 2014 - 22:30:36

mkv yi avi ye dönüştürmek içinde şu konuyu inceleyebilirsin.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1046661
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

meda

Arista ve Winff yazılımlarını da kullanabilirsiniz.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

mendirec

Yazılım merkezinde "mkvmerge GUI" adlı program var kullanabilirsin.

heartsmagic

Ben de @MeNDireC gibi mkvmerge'e bakmanı önerecektim. Zamanında alt yazı gömdüğüm oldu yanlış hatırlamıyorsam kendisiyle, gerçi ben arayüz ile yapmamıştım fakat o şekilde daha kolay bile olabilir.

FireSwords

Alıntı yapılan: MeNDireC - 18 Nisan 2014 - 08:29:40
Yazılım merkezinde "mkvmerge GUI" adlı program var kullanabilirsin.
Teşekkürler sayenizde videoya altyazı gömdüm. Çözüldü diye işaretleyeyim mi ?

heartsmagic

Mesele senin için çözüldüyse elbette etiketleyebilirsin :)