Ubuntu kendiliğinden şifre isteme ve işlem yapmama durumu

Başlatan Orhanİnce, 15 Nisan 2014 - 09:44:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Orhanİnce

Bilgisayarı açtığımda garip bir durum ile karşılaştım.Dün Ruby on Rails kurmayı denedim.Ve bir hatadan dolayı kuramadım.Kurulum sırasında bir komut gerekiyordu.~/.bashrc komutunu verip ruby on rails kurulumuna devam etmem  gerekiyordu ve komutu terminalden verdiğimde permission denied hatası aldım.Bunun ile ilgili olarak forum da ve nette anlatılan bir kaç yöntemi denedim ama kurulum gerçekleşmedi.chmod -R 755 /.bash gibi vs.

Şimdi ise başka bir sorun oluştu.O da şu;ubuntu açılışı şifre sormadan otomatik olarak gerçekleşiyordu ancak bilgisayarı açtığımda şifre ekranı karşıladı beni.Şifremi girmeme rağmen sistem açılıyormuş gibi işlem yapıyor ve beni şifre ekranına geri götürüyor.Yanlış şifre girdiğimde ise invalid password(geçersiz şifre) hatasını veriyor.

Misafir oturumundan yazıyorum bu mesajı.Sanırım sistemin bir kaç ayarını bozmuş oldum.Bu sorun neden kaynaklı olabilir?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Nisan 2014 - 18:29:25

Sorunun ile ilgili olarak herhangi bir çözüm bulamadım ve geleneksel çözüm yolunu uyguladım.Sitemi yeniden kurdum,böylece sorun ortadan kalmış oldu.Tabii daha iyi bir kullanıcı olmak açısından ise kötü bir durum.Bir problemi çözememiş oldum.