Docky Hiçbir Türlü Çalışmıyor

Başlatan sefaozc, 13 Nisan 2014 - 12:44:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sefaozc

Merhaba arkadaşlar,

Uzun sayılmasa da 4-5 aydır Linux dağıtımları arasında geçiş yaparak Windows'tan uzak duruyorum. En son ziyaretim Ubuntu'ya oldu. Tasarımı güzelleştirme kararı aldığım zaman Docky programını kurdum fakat tıklamama rağmen açılmıyor. Komut ile açıyorum fakat uçbirim'i kapatınca yine gidiyor.

Yardımlarınız için teşekkürler.

heartsmagic

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29374.0
ve diğer konulara baktın mı arama yaparak? Uçbirimden açarsan uçbirimi kapadığında kapanır kendisi. Fakat Türkçe sorunu olsa uçbirimden de açılmaz. Yukarıdaki şekilde mi açıyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

emrah_13

/etc/default/locale dosyasını açarak dosyadaki içeriği siliniz ve aşağıdakileri yapıştırınız. Docky'nin Türkçeleştiğini de göreceksiniz.

LANG=tr_TR.UTF-8
LANGUAGE=
LC_CTYPE="tr_TR.UTF-8"
LC_NUMERIC=tr_TR.UTF-8
LC_TIME=tr_TR.UTF-8
LC_COLLATE="tr_TR.UTF-8"
LC_MONETARY=tr_TR.UTF-8
LC_MESSAGES="tr_TR.UTF-8"
LC_PAPER=tr_TR.UTF-8
LC_NAME=tr_TR.UTF-8
LC_ADDRESS=tr_TR.UTF-8
LC_TELEPHONE=tr_TR.UTF-8
LC_MEASUREMENT=tr_TR.UTF-8
LC_IDENTIFICATION=tr_TR.UTF-8
LC_ALL=

Gönül neyi severse güzel odur.

heartsmagic

@emrah_13, mesele esasında Türkçe olmaması değil bu başlıkta. Docky, Türkçe yerelinde açılmıyordu doğrudan zamanında, hata kayıtları da mevcuttu. Senin sistem dili Türkçe ve hiçbir şey yapmadan açılıyor mu?

emrah_13

Üstadım, sistem dili Türkçe iken açılmıyor. Docky simgesine tıklanıldığında program tepki vermiyor. Uçbirimden komut verilip açıldığında ise uçbirim kapatıldığında program da kapanıyor. Araştırma yaptığımda daha önce verdiğim cevaptaki şekliyle değişiklik yapıldığında açılışta bir sorun kalmadığını gördüm. Belki Türkçeleşmesi ile alakalı değil; ama sorun tamamen ortadan kalkıyor ve açılışta problem olmuyor. Belki şu yapılabilir: Söylediklerim uygulandıktan sonra başlangıç uygulamalarına Docky eklenip bilgisayar oturumu yeniden başlatıldığında Docky kendiliğinden geliyor. Herhangi bir sorun kalmıyor.

heartsmagic

Evet, LC_ALL=C ile uçbirimden açılırsa yine uçbirimle beraber kapanır kendisi. Masaüstü dosyasına env LC_ALL=C docky şeklinde bir ayar çekmek gerekiyor bunun önüne geçmek için.
Senin yaptığın değişiklikle başka hiçbir şey yapmadan açılıyor mu kendisi? LC_ALL değişkeninin boş bırakıldığını görüyorum şu an orada.

emrah_13

Az önce tekrar yükledim. Konudaki ilk iletide anlatıldığı gibi program tepki vermedi. Anlatmaya çalıştığım değişiklikler yapılınca ve oturum tekrar başlatılınca program çalıştı. :)

heartsmagic

Tamam @emrah_13, teşekkürler geri bildirim için.