[Çözüldü] Eve Online sorunu

Başlatan hikmet ozsahin, 25 Ekim 2008 - 16:14:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hikmet ozsahin

İyi günler.
Yeni ubuntu kullanıcısıyım.bilgisayarıma eve online kurdum ama çalıştıramıyorum.Uygulamalar-oyunlar ordan da eve online dediğimde oyun acılmıyor * sadece sözleşme penceresi acılıyor sonrada "gddb" ile ilgili bir şeyler yükleyip kapanıyor ve hiç bir şey olmuyor.
Terminalden deneğimdede şöyle bir cıktı alıyorum:

Alıntı Yap
hikmet@Hikmet:~$ eve
Single-user install...
This is the update checker...
Running /home/hikmet/.cedega/.updater/cedega_updater.py
/home/hikmet/.cedega/.updater/gddb.py:26: RuntimeWarning: Python C API version mismatch for module gddb_parser: This Python has API version 1013, module gddb_parser has version 1012.
  import gddb_parser
Parse exception: /home/hikmet/.cedega/.gddb/needforspeedcarbon.gddb:43:28: unexpected char: 'I'
Parse exception: /home/hikmet/.cedega/.gddb/warcraft3.gddb:30:27: unexpected char: 'I'
Parse exception: /home/hikmet/.cedega/.gddb/warcraft3frozenthrone.gddb:31:27: unexpected char: 'I'
Parse exception: /home/hikmet/.cedega/.gddb/needforspeedcarbon.gddb:43:28: unexpected char: 'I'
Parse exception: /home/hikmet/.cedega/.gddb/warcraft3.gddb:30:27: unexpected char: 'I'
Parse exception: /home/hikmet/.cedega/.gddb/warcraft3frozenthrone.gddb:31:27: unexpected char: 'I'

(cedega_updater.py:7609): libglade-WARNING **: Error loading image: '/home/hikmet/.cedega/.updater/gui/tg_logo.png' dosyası açılamadı: No such file or directory

(cedega_updater.py:7609): libglade-WARNING **: could not convert string to type `GdkPixbuf' for property `icon'
/home/hikmet/.cedega/.updater/misc_download_gui.py:92: GtkDeprecationWarning: gtk.timeout_add is deprecated, use gobject.timeout_add instead
  self.timer = gtk.timeout_add( 100, gddb_progress_timeout, self, target, self )
/home/hikmet/.cedega/.updater/misc_download_gui.py:120: GtkDeprecationWarning: gtk.timeout_remove is deprecated, use gobject.source_remove instead
  gtk.timeout_remove(self.timer)
Running... /home/hikmet/.cedega/.ui/runGUI
/home/hikmet/.cedega/.ui/gddb.py:24: RuntimeWarning: Python C API version mismatch for module gddb_parser: This Python has API version 1013, module gddb_parser has version 1012.
  import gddb_parser
Bad registry
Bad registry
Bad registry
Bad registry
Bad registry
Bad registry
Bad registry
Bad registry
Bad registry
Bad registry
hikmet@Hikmet:~$ Invalid path 'c:\windows\system' for system directory: does not exist
Perhaps you have not properly edited or created your Wine configuration file.
This is (supposed to be) '/home/hikmet/.cedega/EVE Online/config'

Son olarak terminal ile ilgili ayrıntılı, hemen hemen her şeyi ile ilgili bilgi verebilecek bir link alabilirmiyim?ingilizce olması sorun değil.
Şimdiden teşekkürler.

eldirr

Alıntı Yaphikmet@Hikmet:~$ Invalid path 'c:\windows\system' for system directory: does not exist
Perhaps you have not properly edited or created your Wine configuration file.
This is (supposed to be) '/home/hikmet/.cedega/EVE Online/config'

Sorunun cevabı bu yukarıdaki satırlarda gizli sanırım ama pek fazla wine kullanmadığım için kesin bir şey söyleyemeyeceğim.

*Terminal ile ilgili forumda arama yaparsanız bilgi bulabilirsiniz. Ama bence bazı basit işlemleri terminal ile yapmaya çalışıp da öğrenebilirsiniz. İngilizce sorununuz da yoksa, yapmaya çalıştığınız için komutu bilmiyorsanız veya olmadıysa bir türlü 'how to x in linux' diye google'da aratırsanız bir sürü döküman bulabilirsiniz eminim (x -> yapmak istediğiniz işlem)

hikmet ozsahin

Sorunu çözdüm açıkcası teşekkür ederim.

heartsmagic

Alıntı yapılan: hikmet ozsahin - 27 Ekim 2008 - 21:55:23
Sorunu çözdüm açıkcası teşekkür ederim.

Nasıl çözdüğünü anlatırsan başkaları da faydalanır. Böylece başlığı da etiketleriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hikmet ozsahin

Pardon yazmayı unutmuşum.

Anladığım kadarıyla eve online ı calıştıran cedega isimli program intel chipset ler le uyumsuzmuş.O sebeple EVE benim bilgisayarda düzgün çalışmadı.Çözüm ise clientin windows sürümünü indirip winedan açtım.

EVE online ile ilgili sıkıntısı olan arkadaşlar EVE'nin resmi forumlarında Linux kategorisi var.Oradan faydalanabilirler.

heartsmagic

Teşekkürler, etiketleyip kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.