Konuk oturumu KDE masaüstünü açıyor

Başlatan MoShic, 03 Nisan 2014 - 20:00:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MoShic

Anlatıldığı gibi yükledim, kodlar;

whi@Passive:~$ sudo apt-get install openvpn
[sudo] password for whi:
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
Aşağıdaki paketler otomatik olarak kurulmuş ve artık bu paketlere gerek duyulmuyor:
  kde-l10n-engb kde-l10n-tr
Use 'apt-get autoremove' to remove them.
Aşağıdaki ek paketler de kurulacak:
  libpkcs11-helper1
Önerilen paketler:
  easy-rsa
Aşağıdaki YENİ paketler kurulacak:
  libpkcs11-helper1 openvpn
0 paket yükseltilecek, 2 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 16 paket yükseltilmeyecek.
488 kB arşiv dosyası indirilecek.
Bu işlem tamamlandıktan sonra 1.156 kB ek disk alanı kullanılacak.
Devam etmek istiyor musunuz [E/h]? e
Alınıyor:1 http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ saucy/main libpkcs11-helper1 amd64 1.10-1 [48,4 kB]
Alınıyor:2 http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ saucy/main openvpn amd64 2.3.2-4ubuntu1 [439 kB]
1 sn.'de 488 kB alındı (388 kB/s)
Paketler önyapılandırılıyor ...
Önceden seçili olmayan libpkcs11-helper1:amd64 paketi seçiliyor.
(Veritabanı okunuyor... mevcut 275250 dosya veya klasör yüklü.)
libpkcs11-helper1:amd64 paketi açılıyor (.../libpkcs11-helper1_1.10-1_amd64.deb dosyasından) ...
Önceden seçili olmayan openvpn paketi seçiliyor.
openvpn paketi açılıyor (.../openvpn_2.3.2-4ubuntu1_amd64.deb dosyasından) ...
man-db için tetiklemeler işleniyor ...
ureadahead için tetiklemeler işleniyor ...
libpkcs11-helper1:amd64 (1.10-1) ayarlanıyor...
openvpn (2.3.2-4ubuntu1) ayarlanıyor...
* Restarting virtual private network daemon(s)...                               *   No VPN is running.
libc-bin için tetiklemeler işleniyor ...
ureadahead için tetiklemeler işleniyor ...
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'moka-moka-gnome-shell-theme-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'numix-icon-theme-dev-utouch-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'numix-ppa-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'noobslab-themes-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'moka-orchis-gtk-theme-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'atlassian-hipchat.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'moka-moka-gnome-shell-theme-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'numix-icon-theme-dev-utouch-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'numix-ppa-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'noobslab-themes-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'moka-orchis-gtk-theme-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'atlassian-hipchat.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
whi@Passive:~$ sudo openvpn --config /home/whi/vpnbook-euro2-tcp443.ovpn
Thu Apr  3 19:53:40 2014 OpenVPN 2.3.2 x86_64-pc-linux-gnu [SSL (OpenSSL)] [LZO] [EPOLL] [PKCS11] [eurephia] [MH] [IPv6] built on Jul 12 2013
Enter Auth Username:vpnbook
Enter Auth Password:
Thu Apr  3 19:54:44 2014 WARNING: No server certificate verification method has been enabled.  See http://openvpn.net/howto.html#mitm for more info.
Thu Apr  3 19:54:44 2014 NOTE: --fast-io is disabled since we are not using UDP
Thu Apr  3 19:54:44 2014 Socket Buffers: R=[87380->131072] S=[16384->131072]
Thu Apr  3 19:54:44 2014 Attempting to establish TCP connection with [AF_INET]93.114.45.13:443 [nonblock]
Thu Apr  3 19:54:45 2014 TCP connection established with [AF_INET]93.114.45.13:443
Thu Apr  3 19:54:45 2014 TCPv4_CLIENT link local: [undef]
Thu Apr  3 19:54:45 2014 TCPv4_CLIENT link remote: [AF_INET]93.114.45.13:443
Thu Apr  3 19:54:45 2014 TLS: Initial packet from [AF_INET]93.114.45.13:443, sid=36fe1c0e 8a24d8c7
Thu Apr  3 19:54:45 2014 WARNING: this configuration may cache passwords in memory -- use the auth-nocache option to prevent this
Thu Apr  3 19:54:47 2014 VERIFY OK: depth=1, C=CH, ST=Zurich, L=Zurich, O=vpnbook.com, OU=IT, CN=vpnbook.com, name=vpnbook.com, emailAddress=admin@vpnbook.com
Thu Apr  3 19:54:47 2014 VERIFY OK: depth=0, C=CH, ST=Zurich, L=Zurich, O=vpnbook.com, OU=IT, CN=vpnbook.com, name=vpnbook.com, emailAddress=admin@vpnbook.com
Thu Apr  3 19:54:48 2014 Data Channel Encrypt: Cipher 'AES-128-CBC' initialized with 128 bit key
Thu Apr  3 19:54:48 2014 Data Channel Encrypt: Using 160 bit message hash 'SHA1' for HMAC authentication
Thu Apr  3 19:54:48 2014 Data Channel Decrypt: Cipher 'AES-128-CBC' initialized with 128 bit key
Thu Apr  3 19:54:48 2014 Data Channel Decrypt: Using 160 bit message hash 'SHA1' for HMAC authentication
Thu Apr  3 19:54:48 2014 Control Channel: TLSv1, cipher TLSv1/SSLv3 DHE-RSA-AES256-SHA, 1024 bit RSA
Thu Apr  3 19:54:48 2014 [vpnbook.com] Peer Connection Initiated with [AF_INET]93.114.45.13:443
Thu Apr  3 19:54:50 2014 SENT CONTROL [vpnbook.com]: 'PUSH_REQUEST' (status=1)
Thu Apr  3 19:54:51 2014 PUSH: Received control message: 'PUSH_REPLY,redirect-gateway def1,dhcp-option DNS  195.60.76.114,dhcp-option DNS  195.60.76.115,route 10.9.0.1,topology net30,ping 5,ping-restart 30,ifconfig 10.9.0.242 10.9.0.241'
Thu Apr  3 19:54:51 2014 OPTIONS IMPORT: timers and/or timeouts modified
Thu Apr  3 19:54:51 2014 OPTIONS IMPORT: --ifconfig/up options modified
Thu Apr  3 19:54:51 2014 OPTIONS IMPORT: route options modified
Thu Apr  3 19:54:51 2014 OPTIONS IMPORT: --ip-win32 and/or --dhcp-option options modified
Thu Apr  3 19:54:51 2014 ROUTE_GATEWAY 192.168.1.1/255.255.255.0 IFACE=eth0 HWADDR=b8:88:e3:94:85:c0
Thu Apr  3 19:54:51 2014 TUN/TAP device tun1 opened
Thu Apr  3 19:54:51 2014 TUN/TAP TX queue length set to 100
Thu Apr  3 19:54:51 2014 do_ifconfig, tt->ipv6=0, tt->did_ifconfig_ipv6_setup=0
Thu Apr  3 19:54:51 2014 /sbin/ip link set dev tun1 up mtu 1500
Thu Apr  3 19:54:51 2014 /sbin/ip addr add dev tun1 local 10.9.0.242 peer 10.9.0.241
Thu Apr  3 19:54:53 2014 /sbin/ip route add 93.114.45.13/32 via 192.168.1.1
Thu Apr  3 19:54:53 2014 /sbin/ip route add 0.0.0.0/1 via 10.9.0.241
Thu Apr  3 19:54:53 2014 /sbin/ip route add 128.0.0.0/1 via 10.9.0.241
Thu Apr  3 19:54:53 2014 /sbin/ip route add 10.9.0.1/32 via 10.9.0.241
Thu Apr  3 19:54:53 2014 Initialization Sequence Completed

Ama bu terminal hep açık mı kalacak "Hala bir süreç bu uçbirimde çalışıyor. Uçbirimi kapatmak onu sonlandıracak." ?
ve şifre değiştiğinde ne yapıcam ?

--Girdiğim tarayıcı oyununda banlanmış gibi gözüküyorum ve sunucu bağlantımı kesiyor. Yabancı yerden girmiş gibi gözüküyorum. Openvpn yi yazılım merkezinden kaldırdım, indirdiğim dosyaları sildim. Modemi restledim, değişmedi. Yok olan şey nasıl çalışır halde kalıyor anlamıyorum. Vpn yi tekrar kuracağım fakat yardıma ihtiyacım var..
Eski ID: Mar yJuana

sipazilla

Alıntı YapN: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'moka-moka-gnome-shell-theme-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı
Önce şunlardan kurtulalım
sudo rm /etc/apt/sources.list.d/*.save

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aşağıdaki paketler otomatik olarak kurulmuş ve artık bu paketlere gerek duyulmuyor
kde-l10n-engb kde-l10n-tr

Elimiz değmişken bu paketide kaldıralım, zaten gerek duyulmuyormuş
sudo apt-get autoremove
Şimdi sorularınıza gelirsek;
1- evet o terminal penceresi açık kalsın, vpn ile işiniz bitince ctrl+c ile işlemi sonlandırıp terminal penceresini kapatabilirsiniz
2- şifre haftada bir yenileniyor, vpnbook sayfasından yeni şifreyi öğrenebiliriniz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Nisan 2014 - 20:56:03

Alıntı Yap--Girdiğim tarayıcı oyununda banlanmış gibi gözüküyorum ve sunucu bağlantımı kesiyor. Yabancı yerden girmiş gibi gözüküyorum. Openvpn yi yazılım merkezinden kaldırdım, indirdiğim dosyaları sildim. Modemi restledim, değişmedi. Yok olan şey nasıl çalışır halde kalıyor anlamıyorum. Vpn yi tekrar kuracağım fakat yardıma ihtiyacım var..
vpn yazılımını veya indiridiğiniz dosyaları kaldırmanıza gerek yoktu, Kullandığınız tarayıcının önbelleğini ve çerezleri silmeniz yeterli.

MoShic

Terminali kapamıştım,
whi@Passive:~$ sudo rm /etc/apt/sources.list.d/*.save
'sudo' komutu bulunamadı, şunu mu demek istediniz:
'sudo' paketinden 'sudo-ldap' komutu (universe)
'sudo' paketinden 'sudo' komutu (main)
sudo: komut bulunamadı
whi@Passive:~$ sudo apt-get autoremove
'sudo' komutu bulunamadı, şunu mu demek istediniz:
'sudo' paketinden 'sudo' komutu (main)
'sudo' paketinden 'sudo-ldap' komutu (universe)
sudo: komut bulunamadı
whi@Passive:~$

Birçok defa ctrl-h yapıp en baştan sildim herşeyini chromium tarayıcım ve net çok yavaş :D
Değişen bir şey olmadı..  ayrıca firefoxtan da denedim sonuç aynı.

heartsmagic

sudo bulunamadı? Ortada daha ciddi bir sorun var sanki şu an. Son zamanda ne yaptıysan şu an sudo'yu kullanamıyorsun.
dpkg -l | grep sudo
ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MoShic

whi@Passive:~$ dpkg -l | grep sudo
ii  gnome-sudoku                              1:3.8.1-1                               all          Sudoku puzzle game for GNOME
ii  libgksu2-0                                2.0.13~pre1-6ubuntu3                    amd64        library providing su and sudo functionality
ii  sudo                                      1.8.6p3-0ubuntu3.1                      amd64        Provide limited super user privileges to specific users

Nette yavaşlık demiştim sanırım kablo gevşemiş switchte, oturttum düzeldi. Vpn de nasılsa geçti, garip şeyler.
Şu an sorun yok. En son da bir tema yüklemiştim, Compass ikon teması, belki de güncellemeden kaynaklıdır bilmiyorum. Pc giriş ekranında bana seçeceğim masaüstlerini gösteriyor, Guest hesabıysa Ubuntu seçmeme rağmen Kde olarak açılıyor. Normal midir giriş ekranının böyle olması ?

heartsmagic

Yukarıdaki işlemleri misafir oturum ile mi denemiştin? Eğer öyleyse sudo meselesi çıkıyor ortaya.
Giriş ekranı olayını bilmiyorum, ana dağıtım neydi Kubuntu muydu?

MoShic

Sistem normal Ubuntu. Giriş ekranı da kullanıcı girişinin yapıldığı yer. Guestte kde masaüstü açılıyor, altında seçenekleri var Ubuntu da seçsem yine Kde. Mavi bir ekran bu ve yan yana 2 hesap var. Admin yani bu hesap için sorun yok istediğimi seçebiliyorum ama Guesti düzeltmem gerek. Girişin arkaplanı bu resimle aynı. http://repo.pclosusers.com/screenshots/KDE2013.04live.jpg

heartsmagic

MoShic

Kde diye arattım uygulamalarda KDE sistem ayarları çıktı. Yazılım merkezinde kurulumları ss aldım, içinde kde geçen şeyler var. Belki yüklediğim temalarla alakalı olabilir. Moka yükledim mesela ama bazı kısımları eksik.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

gedit /etc/guest-session/prefs.sh

dediğinde boş bir dosya mı açılıyor yoksa dolu mu? Eğer doluysa içeriği buraya geç lütfen. Şu komutun çıktısını da aktarırsan güzel olur, ekran görüntüsü ile tam olmuyor bu iş:

dpkg -l | grep kde

Not: Senin sorununu bir süre sonra ayrı bir başlığa almamız lazım, konu dağılıyor burada.

MoShic

Prefs.sh dosyası boş, uçbirimde ise yazan:
whi@Passive:~$ gedit /etc/guest-session/prefs.sh

** (gedit:5660): WARNING **: Could not load Gedit repository: Typelib file for namespace 'GtkSource', version '3.0' not found

2. kod :
whi@Passive:~$ dpkg -l | grep kde
ii  kde-base-artwork                          4:4.11.2-0ubuntu1                       all          base artwork for the KDE Plasma Workspace
ii  kde-baseapps-bin                          4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        core binaries for the KDE base applications
ii  kde-baseapps-data                         4:4.11.5-0ubuntu0.1                     all          shared data files for the KDE base applications
ii  kde-l10n-engb                             4:4.11.5-0ubuntu0.1                     all          British English (engb) localization for KDE
ii  kde-l10n-tr                               4:4.11.5-0ubuntu0.1                     all          Turkish (tr) localization for KDE
ii  kde-runtime                               4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        runtime components from the official KDE release
ii  kde-runtime-data                          4:4.11.5-0ubuntu0.1                     all          shared data files for the KDE base runtime module
ii  kde-style-oxygen                          4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        Oxygen widget style
ii  kde-wallpapers-default                    4:4.11.2-0ubuntu1                       all          default wallpaper for the Plasma workspace
ii  kde-window-manager                        4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        K window manager (KWin)
ii  kde-window-manager-common                 4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        K window manager (KWin) Common Files
ii  kde-workspace                             4:4.11.5-0ubuntu0.1                     all          KDE Plasma Workspace components
ii  kde-workspace-bin                         4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        core binaries for the KDE Plasma Workspace
ii  kde-workspace-data                        4:4.11.5-0ubuntu0.1                     all          shared data files for the KDE Plasma Workspace
ii  kde-workspace-kgreet-plugins              4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        KDE greet libraries for authentication
ii  kdebase-bin                               4:4.11.5-0ubuntu0.1                     all          Transitional package for new kde-baseapps
ii  kdebase-workspace-bin                     4:4.11.5-0ubuntu0.1                     all          transitional package for kde-workspace-bin
ii  kdelibs-bin                               4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        core executables for KDE Applications
ii  kdelibs5-data                             4:4.11.5-0ubuntu0.1                     all          core shared data for all KDE Applications
ii  kdelibs5-plugins                          4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        core plugins for KDE Applications
ii  kdepim-runtime                            4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        runtime components for Akonadi KDE
ii  kdepimlibs-kio-plugins                    4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        kio slaves used by KDE PIM applications
ii  libakonadi-kde4                           4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        library for using the Akonadi PIM data server
ii  libkde3support4                           4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        KDE 3 Support Library for the KDE 4 Platform
ii  libkdeclarative5                          4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        declarative library for plasma
ii  libkdecorations4abi1                      4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        library used by decorations for the KDE window manager
ii  libkdecore5                               4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        KDE Platform Core Library
ii  libkdesu5                                 4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        Console-mode Authentication Library for the KDE Platform
ii  libkdeui5                                 4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        KDE Platform User Interface Library
ii  libkdewebkit5                             4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        KDE WebKit Library
ii  libkworkspace4abi2                        4:4.11.5-0ubuntu0.1                     amd64        library for the kdebase workspace
ii  lightdm-kde-greeter                       0.3.2.1-1ubuntu3                        amd64        LightDM KDE greeter
ii  oxygen-cursor-theme                       0.0.2012-06-kde4.8-2.1ubuntu1           all          Oxygen mouse cursor theme

Guest hesabını sadece Kde açıyor, gnome ve ubuntu seçip açmayı denedim aynı.

agritux

Peki herhangi bir arayüzlü uygulama mevcut değil mi?
Cep telefonlarındaki hotspotshield gibi. Ya da windowsdaki spotflux gibi?

Düzenleme: Nasıl oldu anlamadım ama yanlış konuya yazmışım mesajı.

heartsmagic

KDE paketlerinden bazıları var gibi? KDE ile işin oluyor mu, yoksa kaldırabilir miyiz bu paketleri?
Misafir oturumu için masaüstü ayarlama olayını bulamadım ben hiçbir yerde. Sende nasıl KDE olmuş anlayamadım. Kendi sisteminden bir ekran görüntüsü paylaşman mümkün mü?

MoShic

Konu bölümü için teşekkürler. Kde paketlerini kaldırırsak eğer, bu admin hesabında açabileceğim diğer masaüstü ortamları da mı silinir ? Görüntü aldım, masaüstüne kaydettim fakat hiçbir şey yok ve dosyaları nereye kaydettiğini de bulamadım. Adminden Ksnapshot yükleyip misafir oturumuna geçmiştim. Diğer 2 sorun da misafir oturumunda (bilgisayar lenovo), ekran ışığını kısma ve ses açma ayarını bulamadım. Normalde fn + ok tuşları ile 2 işlem de yapılabiliyor ama kdede bu etkisiz..

heartsmagic

KDE'yi kaldırırsan hiçbir kullanıcı açamaz elbette kendisini. Konuk oturumunda bazı şeyler kısıtlı, fakat ekran parlaklığı gibi konuların olmaması lazım. Açıkçası senin sistemindeki durumu anlayamadım ne yazık ki.

MoShic

Ubuntu dahil, Gnome, Gnome flashback, gnome flashback (no effect), kde masaüstü ortamlarını istedigimi acabiliyorum. Sorun misafir hesabının SADECE kde açması ve ayarları karışık.
Ben de diyorum ki bu kde yi kaldırırsam üstteki ortamları da mı kaldırmış olucam, yani kde ile bağlantısı olup olmadıgını bilmiyorum.

2.si madem misafir hesabı sadece kde açılıyor ya, bir kullanıcı oturumu daha yaratsam buna misafir hesabındaki aynı kısıtlamaları uygulamam mümkün mü ?

heartsmagic

KDE'yi kaldırırsan sadece KDE masaüstü kalkar, diğerlerine bir şey olmaz.
Normal bir hesabı konuk hesaptaki gibi kısıtlamalarla ayarlamak için biraz uğraşmak gerekebilir.

MoShic

O halde hiç uğraşmaya lüzum yok Kdeyi kaldırayım, Yazılım merkezinden kde yazılı olanların her birini kaldırdığımda bu sorun çözülecek mi ? ekstra bir şey yapmama gerek var mı ?

heartsmagic

Fazladan bir şey yapmana gerek yok ancak tüm KDE paketlerinin içinde KDE geçmez. 
http://www.psychocats.net/ubuntu/pureubuntu

Yukarıdaki bağlantıda anlatılan "Remove Kubuntu" komutunu deneyebilirsin. Çok uzun bir komuttur ve uyguladığında bazı paketler için "bulunamadı" diyebilir. O bulunamayan paketleri komuttan çıkartıp tekrar deneyebilirsin.

MoShic

Tlfden yazıyorum bulunmayanları geditle aratıp sıldım kodu yuruttum. Neyse hesap degıscekken low graphcks runnıng falan dıyordu kapadım gerı baslattım. Smdı baslıyor ama ekran yok sıyah ama calısıyor pc. Napcam smdı formstlık mı bu durum

Canlı cdden baslattım wıfı gıremıyorum. Baglanmıyor.

heartsmagic

Yukarıdaki komutlar normal şartlar altında sürücülere falan dokunmaz. Senin sisteminde her şeyin doğru düzgün olduğundan şüpheliyim şu durumda. Madem sorun var Canlı CD ile değil, normal sistem ile giriş yap, uçbirime düş (ctrl+alt+f1), kablosuz ile bağlanamamış durumdaysan kablo ile bağlanıp:

sudo apt-get install ubuntu-desktop

komutunu yürüt.

MoShic

Kullanıcı gırıs ekranı yok gelmesı gereken yerde ben ctrl alt f1 veya f2 veya f3 vs bastıgımda

Ubuntu 13.10 passive tty1 
Passive login:

Sıfre gırmeyı denedım ıslemıyor. Yanı baska alternatıfım var mı gırıs ıcın yoksa belge yedeklerımı alabılır mıyım?

heartsmagic

Parolan işliyor orada, sadece yazarken görünmüyor. Dikkatlice yazıp giriş yapabilirsin.

MoShic

Kullanıcı adım gerekıyormus kodu yazdım
Zaten en yenı surumde paketler kurulmus falan dıyor. Sonda auto remove komutu
Var kullanmalı mıyım eskı halıne doner belkı ?

heartsmagic

Hayır, o komut sadece gereksiz paketleri temizler. Senin grafik kartı sürücülerin nedir?