Backtrack wifi bulamama ve monitor moddan düşme

Başlatan genco15, 07 Nisan 2014 - 21:56:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

genco15

Arkadaslar cok yeniyim backtrackte baya sardi beni yarin kali Linux'a gececem ama buyuk ihyimalle ayni sotunla karsilacagim adaptorum windowsta sorunsuz buluyor ama backtrack ta wifi bulmuyor ve monitor moddan dusuyor surekli

heartsmagic

Öncelikle, Türkçe konusunda biraz özen rica edeceğim senden.
İkinci olarak da eğer bir önceki başlığındaki kurulum veya kaldırma işlemini yaptıysan lütfen oraya geri bildirim yap.

Bir dağıtımda olan sorun bir başka dağıtımda da olacak diye bir şey her zaman söz konusu değil. Kaldı ki sorun olmadan sana nasıl yardımcı olabiliriz? Dağıtımı kurarsın, sorun olur, ardından forumdaki ilgili bölümlere bakarsın, kartın için arama yaparsın, gerekli çıktıları geçersin. Daha sonrasında durum konuşulur.

Fakat, şunu açık ve net olarak belirtelim. Kablosuz ağ kırma gibi bir işe ancak başka ağlarda deneme yapmaman kaydıyla destek verebilir herkes. Fakat, henüz sistemini irdeleyemeyen birisine ben kendi adıma doğrudan yardım etmiyorum. Zira benim için yanlış sularda geziniyor demektir. Kısacası şu an bu başlığa sadece düzeni korumak adına yorum yapıyorum.

Not: Başlıktaki Backtrack ifadesi de doğru değil, Kali kuracaksan ona göre düzenle lütfen.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

genco15

Türkçe konusu için şöyle ifade edeyim kendimi telefondan yazdığım için sıkıntı oluyordu ama T9 kullaniyorum artık. Anlatım bozukluğu konusunda ne kadar dikkat etsemde mutlaka oluyor. Ikinci olarak backtrack sorun  cikarinca flash diskten boot  ettim yinede aynı sorunu verince kalide de aynı  sorunu verecektir  diye düşündüm. Wifi kirma konusuna gelince benimkisi takıntı wps acigindan kırabiliyorum ama wps kapali wpa2 henuz kıramadım onuda wordlist yardımıyla kırabilirsem huzura erecegim ardindan sql açığı vs. tarama  yapacağım dediğim  gibi benimkisi sadece merak ve takıntı  diyelim. Şimdilik  askiya alalim konuyu yarin güncelleyeceğim. Ilginiz için teşekkürler.