Tails İşletim Sistemi Nedir ?

Başlatan ayberkalan, 07 Nisan 2014 - 20:00:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ayberkalan

Arkadaşlar tails işletim sistemi hakkında bilgisi olan varmı yani şöyle 2 sayfa falan teşekkür ederim. :)

xavier

What would Gordon Freeman do?

zindanbekcisi

Alıntı Yapİrlanda kökenli ve Debian GNU/Linux tabanlı bir live CD/USB dağıtımı olan Tails'in 0.12 sürümü duyuruldu.
İnternet ortamında kullanıcıyı korumak için tasarlanan sistem; tüm güvenlik düşünülerek ve anonim tüm trafik önceden yapılandırılmış olarak internet tarayıcısı, IRC istemcisi, e-posta istemcisi, anlık mesajlaşma gibi çeşitli internet uygulamalarını içeriyor.

İnternet üzerindeki iz sorununu çözmek için Tor ağı kullanılmaktadır.

3.2.20-1 Linux çekirdeği üzerine yapılandırılan sistemde; Iceweasel 10.0.5esr-1 sürümüne, Tor ise 0.2.2.37-1~~squeeze+1 sürümüne yükseeltilmiş bulunuyor. Tails 0.12 hakkında bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.
Kaynak: http://www.2dbilgisayar.com.tr

Anladığım kadarıyla DVD/USB bellek üzerine kurulan/çalışan bir dağıtım, geride iz bırakmamak içinde RAM bellek ve TOR ağını kullanıyormuş.
Türkçe desteği nasıldır bilmiyorum ama eğer yoksada Debian tabanlı olduğu için bir şekilde yapılabilir olması lazım.
Neyse kullanan olursa bu esrarengiz dağıtım hakkında bilgi verir umarım, gerçi paranoya = sırlar dünyası olunca bilgide zor gelirya neyse.
Zaten iki kişinin bildiğide sır değilmiş.  Açık Ağızlı Gülümseme

Şaka bir yana Tails'i düşünüyorsanız Paranoyanın sınırında:Tails bu yazıyıda muhakkak okuyunuz.

Ne demişler;
Paranoyak olmam takip edilmediğim anlamına gelmez.
Ya da
Takip edilmediğim ne malumda diyebilirsiniz.  Yaramaz