[Çözüldü] Ubuntu Yazılım Merkezi Dışında Yazılım Yükleyemiyorum

Başlatan syagdiran, 06 Nisan 2014 - 09:24:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

syagdiran

Merhaba Arkadaşlar. Ubuntu 14.04 LTS Beta 2 kullanıyorum. Son güncellemeleri de yaptım tabi ki. Resimde de görüldüğü gibi Yazılım Merkezi dışında her hangi bir uygulama yüklenmiyor. Bu durum şimdilik dışarıdan yüklemeye kapalı olunmasından mı kaynaklanıyor? Yoksa başka durumlar da olabilir mi?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

aurora

Sıkıntının kaynağını bilmiyorum ama Yazılım Merkezi dışında paket yüklemek istiyorsan indirdiğin paketleri ''Gdebi'' ile yükleyebilirsin. Bu şekilde sıkıntı kalkıyor.

barış

sudo dpkg -i /dizin/paket-adi.deb
şeklinde yükleme yapmayı dener misiniz?

syagdiran

@aurora
Gdebi ile yükledim. Fakat normal yollardan yükleme imkanı olmasını tercih ederim. Final sürümünde dülzeltilir umarım. İlginiz için teşekkürler.

heartsmagic

@syagdiran, öncelikle sürüm henüz beta. Kaldı ki sen Chrome haricinde başka bir paket denedin mi bu şekilde yükleme adına? Chrome da zaten bağımlılık sorunu vardı, Gdebi ile yüklenmişse o sorun halledilmiş demektir 14.04 ile. Fakat yazılım merkezi neden yüklemedi bakmak lazım. Ancak söylediğim gibi sen kaç paket denedin bu şekilde?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

syagdiran

Bazı paketleri yükleyemeyince böyle bir genelleme yaptım.(Chrome, Skype, Dropbox, Steam) Kullandığım sürüm deneme sürümü olması hasebiyle ileride halledilecektir tabi ki.

aurora

Ubuntu Tweak de ancak gdebi ile yüklenebiliyor. Bunun yanında 2-3 paket daha sorun çıkarmıştı bana. Genel olarak Yazılım Merkezi'nde böyle bir sorun var yani.

heartsmagic

Hatanın genel olduğunu anlayınca yaptığım aramada karşıma çıkan hata kaydı:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/software-center/+bug/1290228

Beni de etkiliyor demeniz güzel olabilir. Gerçi durum herkes için söz konusu sanırım, ben de yapayım aynı işlemi. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.