bf2 tam ekran olmuyor

Başlatan reprezalio, 04 Nisan 2014 - 19:03:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reprezalio

merhaba arkadaşlar, size çok sorun yaşadığım bir konuyu soracaktım, bu ubuntuda gerçekten oyunlarla başım dertte şimdi şöyle bir durum var bundan önce cod1,cod2 ve mount and blade yükledim bilgisayara hiç bir sorun çıkmazken dün akşam bf2 yükleyeyim dedim yükleyip çalıştırdım onda sorun yok fakat oyunu açtığımda ekran direk küçülüyor:

http://i.hizliresim.com/P34laO.png

böyle oluyor yanlar boş bilgisayarın ekranı direk küçülüyor mousenin kalibrasyonu bozuluyor nasıl yapacağım

bilgisayarı alalı 2 hafta oldu, ekran kartım; amd hd8730m 128 bit 2 gb
lütfen yardım edin

FireSwords

Wine ile Bf2 gibi oyunları  bırak Gta Vice City kasmadan oynanmıyor. Oyun oynayacaksan Windows'u Linux ile birlikte kullan.

gecegezen

ben wine ayarlarından (winecfg'de yani) grafik sekmesi altında sanal masaüstü kullan diyerek çözmüştüm yanlış hatırlamıyorsam bu sorunu bu şekilde bir pencere içinde oynadığın için bir sorun olmuyordu.Ama uzun zamandır oynamadım.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

plazma

Unity den dolayi oluyor o galiba o şekilde de olur yada pencere modunda başlat seçeniği ayarlarsınız sonra compiz ilede tam ekran için 3 tuş ayarlarsınız mesela ben ctrl+alt+enter olarak yapmışıtım ozman tam ekran moduna geçeblir yada daha az grafik arayüzü kullanan masaüstü ortamı deneyebilrsiniz mate, xfce yada hangisi uygunsa size.

reprezalio

sinirlenip sildim.. vallaha şu ubuntuda oyun problemi olmasa 4, 4'lük işletim sistemi ama bu problemler beni çıldırtıyor, anca haxball oynarız artık..

plazma

oyun bende yok olsa deneyerek sorunları çözmek içi yardım ederdim.

guopx

@reprezalio
13.10 için sudo apt-get install gnome-session-flashback
12.4 için sudo apt-get install gnome-session-fallback ile gnome klasik oturumunu yükleyip oyunlarınızı gnome classic (no effects) ortamında oynayabilirsiniz. Oyun oynamadığınızda da unity'e geçersiniz oturum açma ekranından.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.