Backtrack sorunu

Başlatan Bllhlskr, 03 Nisan 2014 - 11:32:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bllhlskr

Merhaba arkadaşlar ben bi merakla belki şifre falan kırarım diye bilgisayarıma backtrack kurdum fakat ilk defa bi ubuntu sistemi kullandığım için pek becermedim ve kaldırmayla falan uğraşmıyım diye bunu normal w7 de disk yöneticisinde ayırdığım bölümü kaldırıp yereldisk d ile birleştirdim fakat şuan açılışta eror: unkown filesystem grub rescue> diye hata alıyorun sistem dosyalarını bulamadığı için veriyor sanırım bu sorunu nasıl çözebilirim format atmadan çünkü çok önemli dosyalar vardı w7 de yardım edermisiniz? Forumda yeni olduğum için nereye açacağımı bilrmedim bir sotun olursa lütfen taşıyın kilitlemeyin.

meda

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

kodadiirem

Ubuntu Wiki'deki bu bağlantı işinize yarayabilir.
Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

sem

Aslında arkadaş GRUB'u onarmayacak. Windows CD'si ile sistemi başlatıp, Windows önyükleyicisini düzeltecek. Windows ile başlatııktan sonra Repair ya da Onar gibi bir opsiyon olmalı. Repair Boot gibi bir seçecek çıkmalı karşınıza.

İnternetten "Windows fix MBR" olarak aratırsanız epey kaynak çıkacaktır vermeniz gereken komutlarla ilgili. Bir komutla düzeliyordu yanılmıyorsam.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

meda

Tamamda Windows önyüleyicisi MBR değil mi ?
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

sem

MBR Diskteki açılış sürecinin başlatan bölümün ismi. Windows'un önyükleyicisi de buraya kuruluyor, Linux'unki de. Siz Linux kurarak buraya Linux'un önyükleyicisini kurdunuz. Daha sonra Linux'u sildiniz ama önyükleyici olduğu yerde duruyor.  Bu nedenle mevcut sistemleri bulamıyor. Siz şimdi Windows ile MBR ı onararak, Windows'un uygulamasını yükleyeceksiniz ve güncel olacağı için mevcut Windows sisteminizi de göstermiş olacaksınız.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?