[Çözüldü] Android Cep Telefonu Bootloader Kilidi kaldırma.

Başlatan exordll, 01 Nisan 2014 - 18:26:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

exordll

Merhabalar.

Yapmak istediğim şey HTC Desire C(GOLF) Marka model cep telefonuma Cutom Rom yükleyebilmek için Bootloader Kilidini kaldırmak.

HTCDEV Sayfasına üye olduktan sonra prosedürü adım adım anlatıyorlar ki uyguladım adımları hiç bir sıkıntı yok.

komut satırına " fastboot oem get_identifier_token" yazıyorum   yarım saatir <waiting for device> diyor..  aynı prosedürü wine üzerinden gerçekleştiriyorum aynı mesajı oda veriyor niçin telefonumu görmüyor onu anlamadım elimdede windows'lu bir bilgisayar yok malesef kaldım dımdızlak :)

Geliştiri Paketlerini indirip kurmam gerekiyordu ve andorid bundle paketini google'dan indirip kurulumunu yaptım sorunum ortadan kalktı teşekkür ederim.

Düzeltme:  Şu anda 500 MB boyutundaki adt-bundle-linux-Google Android SDK dosyasını indirip kurulumunu yapacağım birde öyle deneyeceğim umarım sorun çözülür kotalı internet ile bayağı sıkıntıya girdim..

mrtAkdeniz

fastboot çekmeden önce adb ile cihaz bağlı mı kontrol etmelisin. ADB ile bağlama yapmadan önce de geliştirici ayarlarını aktifleştirip usb debug seçeneğini onaylaman lazım. adb'de cihazı kontrol komutunu tam olarak hatırlamıyorum, adb devices olması lazım ama google araması ile bulabilirsin

exordll

Alıntı yapılan: mrtAkdeniz - 03 Nisan 2014 - 18:38:10
fastboot çekmeden önce adb ile cihaz bağlı mı kontrol etmelisin. ADB ile bağlama yapmadan önce de geliştirici ayarlarını aktifleştirip usb debug seçeneğini onaylaman lazım. adb'de cihazı kontrol komutunu tam olarak hatırlamıyorum, adb devices olması lazım ama google araması ile bulabilirsin

Selamlar, komutumun neden çalışmadığını çözdüm Android Bundle paketini indirip kurmamışım yaklaşık 510 mb boyutunde indirip kurulumunu yaptıktan sonra sorunum ortadan kalktı

ilginiz için teşekkür ederim.

mrtAkdeniz

Alıntı yapılan: exordllAlıntı yapılan: mrtAkdeniz - 03 Nisan 2014 - 18:38:10fastboot çekmeden önce adb ile cihaz bağlı mı kontrol etmelisin. ADB ile bağlama yapmadan önce de geliştirici ayarlarını aktifleştirip usb debug seçeneğini onaylaman lazım. adb'de cihazı kontrol komutunu tam olarak hatırlamıyorum, adb devices olması lazım ama google araması ile bulabilirsin

Selamlar, komutumun neden çalışmadığını çözdüm Android Bundle paketini indirip kurmamışım yaklaşık 510 mb boyutunde indirip kurulumunu yaptıktan sonra sorunum ortadan kalktı

ilginiz için teşekkür ederim.
Android Bundle paketinden kastınız ADT sanırım? Android Developer Tools Bundle. Eğer o ise tahminim doğru çıkmış, ADB (Android Developer Bridge) eksikliğinden ötürüymüş. Aklınızda bulunsun, fastboot gibi bileşenler adb üzerinden çalışan, aslen ADB komutlarının alias halleridir.

Sorununuzu çözmenize sevindim, iyi forumlar :)

agritux

Ek bilgi, bundle paketinin tamamını kurmaya gerek yok. Sadece platform tools yeterli gelecektir.
Bir ek bilgi daha, linux üzerinde fastboot komutu root hakları gerektirebilir.