[Çözüldü] sony vaio ultrabook ram yukseltme hk

Başlatan linuxchu, 29 Mart 2014 - 15:50:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

linuxchu

Selamlar
Vatan Bilgisayar'da asagidaki bilgisayar indirime girmis ve bu bilgisayar hakkinda donanim konusunda deneyimli arkadaslara bir sorum olacak. Bu makinaya ubuntu kuracagim ve vm calistiracagim.

Bu bilgisayarin ram ini 8 yukseltebilir miyim ? Yani bunu destekleyen bir bilgisayar mi ?

SVP11216 ULTRABOOK CORE İ5 4200U 1.6GHZ-4GB-128-11.6-INT-W8 NOTEBOOK BILGISAYAR

http://www.vatanbilgisayar.com/svp11216-ultrabook-core-i5-4200u-16ghz-4gb-128-116-int-w8-notebook-bilgisayar.html

Yardiminizi rica edebilir miyim ?

Saygilarimla

karboran

2. bir ram yuvası varsa elbette yükseltebilirsiniz ama bu işlem sonucunda garantiden çıkarmı bilemem.

Sorunla alakalı değil ama pcdepo.com dan free dos bir lenovo alın derim.
Ve bir kaç öneri ve tecrube paylaşayım.
-Her paçnın garantisi ayrıdır ,  laptobu açıp ram taksanız, fanını temizleseniz vs garantiden çıkmaz.
-Fan kapağı ayırıdır iki vida söktünüzmü fan ve işlemci ile karşı karşı karşıyasınız
-Fiyat ve kasa sağlamlığı açısından en mantıklı markadadır.
-Bütceniz uygunsa Lenovo'nun ThinkPad modellerini ayrıca bi tavsiye ediyorum.
-Anakartla ilgili bir problem vardı lenovomda 1 hafta içinde garantiden geldi ve anakartı tamamen değiştirmişler.
-Bilgisayar müh. okuyorum sadece benim devremde 150 ye yakın laptop var ve dertsiz olan marka ciddi manada lenovo.
-tabi almadan linux ile donanım uyumunuda kontrol edin.
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

linuxchu

Tesekkurler, benim sorum tamamen bu modelin ram inin 4 sokulup 8 takilmasi ile ilgili. Lenova ultrabook sahibiyim ondaki 4 olan rami sokum 8 taktim.

Sorum bu cihaza ozgudur.

Kolay gelsin

meda

Daha iyi makineler var.Mesela  Asus N550JV-CN240H olabilir.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

karboran

Alıntı YapPre-installed/Max    4 GB (4 GB (On Board)) DDR3 SDRAM*2 (Max)
sony nin kendi sitesinden aldım arama motorlarında 2-3 sayfa bitirdim ama sonuç yok kiminde 8 gb ran takılı , kimisi tek slot bulunduğunu söylemiş.

Vatan bilgisayarı arayıp , müsteri hizmetlerinden bilgi almanız en doğrusu gibi görünüyor.
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

linuxchu

Tesekkurler arkadaslar yukseltilemiyormus.

Cozuldu etiketini ekledim.