[Çözüldü] Virtual Box - Sanal Makina ( Makinayı ) Taşıma

Başlatan GhosTon, 28 Mart 2014 - 22:34:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GhosTon

Arkadaşlar iş yerindeki bir bilgisayarıma da ubuntu kurdum. Uygulama bağımlılıkları yüzünden windowdan kopamıyoruz. Bu yüzden notebook da kullanmakta olduğum Virtual Box daki Windows 7 sanal makinamı aktarmak istedim. Önce home klasöründeki " VirtualBox VMs" klasörünün içindeki sanal makinayı kopyalayıp diğer makinaya aktardım olmadı. Sonrasında Dosya menüsü altından cihazı dışa aktar dedim. Cihazı ( Sanal Makinayı ) dışarı aktarıyor fakat diğer bilgisayarda içe aktar dediğimde aktarma esnasında hata veriyor. Sorun nerde olabilir ?

empax

Hata nedir, bir kod/açıklama vs. dönüyor mu?

VBox üzerinde yeni sanal makine oluşturma esnasında Windows 7 ve 32/64 bit seçimini yaptıktan sonra resimdeki aşamada Disk seçim bölümünden taşıdığınız .vdi uzantılı dosyayı seçip sanal makineyi oluşturuyorsunuz değil mi?

[eklenti yönetici tarafından silindi]
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

GhosTon

Alıntı yapılan: empax - 28 Mart 2014 - 23:08:29
Hata nedir, bir kod/açıklama vs. dönüyor mu?

VBox üzerinde yeni sanal makine oluşturma esnasında Windows 7 ve 32/64 bit seçimini yaptıktan sonra resimdeki aşamada Disk seçim bölümünden taşıdığınız .vdi uzantılı dosyayı seçip sanal makineyi oluşturuyorsunuz değil mi?

Şöyle bir hata veriyor.

/home/ahmet/Masaüstü/Win 7 Clone.ova cihazını içe aktarma başarısız.
Machine settings file '/home/ahmet/VirtualBox VMs/Win 7 Clone/Win 7 Clone.vbox' already exists

Sonuç Kodu:
VBOX_E_FILE_ERROR (0x80BB0004)
Bileşen:
Machine
Arayüz:
IMachine {480cf695-2d8d-4256-9c7c-cce4184fa048}

Sanal makinanın disk kapasitesi 100 gb gibi bir değer vermiştim yanlış hatırlamıyorsam. Aktarmak istediğim makinada 120 gb lık ssd var. Bundan kaynaklı olabilir mi acaba ?

gecegezen

'/home/ahmet/VirtualBox VMs/Win 7 Clone/Win 7 Clone.vbox'  dosyası zaten var diye hata var diyor daha önceden aktarma denemenizden kalmış olabilir. Eğer başka Win 7 Clone isimli başka bir sanal makine yoksa.
Ev dizinindeki VirtualBox içindeki Win 7 Clone dizini silin ve tekrar deneyin.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

GhosTon

Alıntı yapılan: gecegezen - 29 Mart 2014 - 10:16:22
'/home/ahmet/VirtualBox VMs/Win 7 Clone/Win 7 Clone.vbox'  dosyası zaten var diye hata var diyor daha önceden aktarma denemenizden kalmış olabilir. Eğer başka Win 7 Clone isimli başka bir sanal makine yoksa.
Ev dizinindeki VirtualBox içindeki Win 7 Clone dizini silin ve tekrar deneyin.

Aynen söylediğiniz gibiymiş.  Şuanda aktarma işlemi oldu. Aktarma sonrası ilk çalıştırmada daha önce konusunu açtığım. bir hata ile karşılaştım. Çözümünü aşağıda link şeklinde verdim.

[Çözüldü] Virtual Box Hata - Kernel driver not installed (rc=-1908) http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=42617.0

Daha sonrasında notebook umda bulunan USB 2.0 ve bazı ayarlar için VirtualBox 4.3.10 Oracle VM VirtualBox Extension Pack yüklememi istedi. Onu da bu link den sayfanın altından indirip kurabilirsiniz.https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Şuanda sıkıntısız bir şekilde çalışıyor. Yardım eden dikkatli arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.