LightShot - Sanal Masaüstünde Çalışıyor

Başlatan MoShic, 28 Mart 2014 - 20:03:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MoShic

Lightshot yüklerken sanal olarak yükledi, Görüntü alacagım zaman o masaüstünü açıyor (rengi mavi), asıl masaüstüme de geçemiyorum, alt f4 falan yapıp kapattım. Nasıl düzeltirim, önceki kullandıklarımda böyle olmamıştı hiç, sanal masaüstüne geçsin istemiyorum. ?
Eski ID: Mar yJuana

heartsmagic

Sanal masaüstü dediğin nedir?
Nasıl kurdun ve kullanıyorsun bu uygulamayı. Gördüğüm kadarıyla Linux sürümü yok, tarayıcılara eklenti yazılmış. Biraz bilgi vermelisin kullandığın uygulama ile alakalı olarak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MoShic

Chrome eklentisi oldugunu bilmiyordum. Sitesi http://prntscr.com/
Format atmadan önce platform sorunu hiç yaşamadım. Ekran çekme programcığı ama çok kullanışlı. Çekilen görüntüyü direk nete aktarıp linki verebiliyor, bu yüzden tercih ediyorum.
Nasıl yükledim, sağ tıkta zaten wine ile otmatik açıyor, kurulumda sorun yok. Programı çalıştıracağım zaman hani wine yapılandırmasında grafik bölümünde "sanal masaüstü kullan" seçeneğini ayarlamış gibi açıyor. Ayrı bir masaüstü yani. Benzer bir seçenek varsa nereden bulup kapayacağımı bilmiyorum. Umarım anlatabilmişimdir.

Eki Prtsc tusu ile çektim. Sağ alt köşede kalem gibi bir şey var ona tıkladıgımda ekranın istediğimiz kısmını çekebiliyoruz.
Normalde bu program ubuntunun üstteki çubuğunda yer alır.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Wine ile kurulduğu için doğru bölüme taşıyorum bu başlığı. 
Açıkçası Wine doğal bir ortam sağlamadığı için net bir yorum yapamıyorum. Wine ait appdb sitesinde de bahsettiğin sorunu göremedim.

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=29270
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MoShic

Teşekkür ediyorum. Durumu çözdüğüm zaman buraya yazar, etiketlerim umarım.

Düzeltme: Hatırlatma için @if'e teşekkür ederim. Daha önceden format atmıştım, Lightshot'ı tekrar kurdum. Görüntü alma, kaydetmede bir problem yok fakat -belki benim internetten kaynaklanıyordur yine de yazayım- görüntüyü karşıya yüklemiyor, çubuk doluyormuş gibi sonra "Yükleme başarısız. Tekrar deneyin ?" iletisine Evet diyorum aynı şey.