[Çözüldü] ubuntu yazıcı kurma

Başlatan ali159, 28 Mart 2014 - 19:39:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ali159

ubuntuya başlayacağım ama tek sorunum yazıcım. İnternet'te her yere baktım hiç bir yerde bunal ilgili bir yazı yok. Hp deskjet ink advantage k2060 yazıcım var bunu nasıl ubuntuya yüklerim. yazıcıyı nasıl yükleyeceğimi bilmediğimden formatta atmadım daha. Yazıcı çok işime yarıyor yüklemeden ubuntuya geçemiyorum nasıl yükleneceğinide bilmiyorum. Size sorum ubuntuyu kursam yardım edermisiniz. İnterntte hiç bir yerde yok. Eyer yazıcı sorununu çözersem ubuntuya başlayacağım. Birde yazıcım aynı zamamanda tarayıcı bu yüzden atramayıda yapması lazım. Şimdiden cevaplarınız için teşekürler

empax

Eğer bağlantıdaki ile aynı yazıcıya sahipseniz yazıcı sorunsuz çalışıyor görünüyor.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28677.0

Ayrıca HP sitesinde yazıcının Linux için sürücüsü de mevcut. Büyük ihtimal sürücü bile kurmaya gerek kalmadan USB kabloyu takar takmaz yazıcınız çalışacaktır.
Ben de HP yazıcı kullanıyorum ve şimdiye kadar hiç elle sürücü yüklemedim, kablosunu bağlar bağlamaz yazma/tarama işlerimi yapabiliyorum.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

ercnynr

Bende de Hp Deskjet 5700 yazıcı var. Kabloyu taktığım anda hemen tanıyor. Herhangi bir sürücü kurmadan işlem yapabiliyorum.

ali159

Alıntı yapılan: empax - 28 Mart 2014 - 21:07:27
Eğer bağlantıdaki ile aynı yazıcıya sahipseniz yazıcı sorunsuz çalışıyor görünüyor.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28677.0

Ayrıca HP sitesinde yazıcının Linux için sürücüsü de mevcut. Büyük ihtimal sürücü bile kurmaya gerek kalmadan USB kabloyu takar takmaz yazıcınız çalışacaktır.
Ben de HP yazıcı kullanıyorum ve şimdiye kadar hiç elle sürücü yüklemedim, kablosunu bağlar bağlamaz yazma/tarama işlerimi yapabiliyorum.
Teşekürler ubuntuyu kuracagim d kurduktan sonra başka sorunlar cikarsq yine yardim eder misiniz

empax

@ali159, herkes elinden geldiğince yardım etmeye çalışıyor zaten. :)
بسم الله الرحمن الرحيم

ali159

Alıntı yapılan: empax - 28 Mart 2014 - 22:56:26
@ali159, herkes elinden geldiğince yardım etmeye çalışıyor zaten. :)
Çok tesekurler

empax

:)
Yazıcının Ubuntu üzerinde sorunsuz çalıştığını onayladıktan sonra buraya da aktarıp konuyu etiketler seniz[1] seviniriz.

[1] http://kb.ubuntu-tr.net/cozulen-basliklarin-etiketlenmesi
بسم الله الرحمن الرحيم

ali159

Evet sizinde dediğniiz gibi hp deskjet ınk atvantage k 2060 yazıcımı bağlayı bağlamaz tanıdı ve kullanıyorum. teşekürler.

empax

HP, Linux tarafına yazıcı konusunda gördüğüm kadarıyla iyi destek veriyor.
Rica ederim, etiket için de teşekkürler. :)
بسم الله الرحمن الرحيم

ali159

Alıntı yapılan: empax - 29 Mart 2014 - 12:32:08
HP, Linux tarafına yazıcı konusunda gördüğüm kadarıyla iyi destek veriyor.
Rica ederim, etiket için de teşekkürler. :)
ben size teşekkür ederim