Linux dağıtımlarında en çok görmek istediğiniz program hangisi?

Başlatan Eren, 24 Ekim 2008 - 14:59:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linux dağıtımlarında en çok görmek istediğiniz program hangisi?

MSN Live Messenger
174 (42.1%)
PhotoShop
207 (50.1%)
FlashGet
44 (10.7%)
Microsoft Office
87 (21.1%)
Corel Draw
64 (15.5%)
3D Max
63 (15.3%)
Utorrent
87 (21.1%)
GOM Player
120 (29.1%)
Emule
19 (4.6%)
Winrar
77 (18.6%)
Google Talk
41 (9.9%)
Winamp
88 (21.3%)
Ares
25 (6.1%)
Yahoo Messenger
22 (5.3%)
MonStar
12 (2.9%)
BS Player
51 (12.3%)
Windows Media Player
20 (4.8%)
Safari
39 (9.4%)
Free Download Manager
50 (12.1%)
AutoCad
133 (32.2%)
iTunes
79 (19.1%)
Internet Explorer
32 (7.7%)
Diğer
99 (24%)
Xnview
18 (4.4%)
Macromedia Flash
34 (8.2%)
Hiçbiri
30 (7.3%)

Toplam Oy Verenler: 413

eren

Alıntı yapılan: Çağlar - 25 Ekim 2008 - 00:15:04
Eren beyin de bunu bildiğinin farkındayım. :) )

Çağlar burada beyde yok ağa da yok. Hatırlatayım dedim. :D
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Çağlar

Alıntı yapılan: Eren - 25 Ekim 2008 - 00:20:46
Alıntı yapılan: Çağlar - 25 Ekim 2008 - 00:15:04
Eren beyin de bunu bildiğinin farkındayım. :) )

Çağlar burada beyde yok ağa da yok. Hatırlatayım dedim. :D

İstanbul beyefendisi gibi :D
We got a badass over here!

ironic

ortada buluşmak sizin açınızdan mümkün olmayacak.  :D Her ikisini de kullanabilirsiniz. Sonuçta iki yazılımda aynı tarafta . Amaçları aynı. FF ve opera tartışmalarını da  sevmem. Sonuçta ikisi birbirini tamamlar. Her ne kadar Opera desem de FF'den de vazgeçmem. En iyiyi aramak için kasmaya gerek yok. Güzel olan herşeyi kullanın. Ha birinin önceliği daha fazladır, o sizin tercihinizdir saygı duyarım.

Çağlar

Alıntı yapılan: ironic - 25 Ekim 2008 - 00:24:41
ortada buluşmak sizin açınızdan mümkün olmayacak.  :D Her ikisini de kullanabilirsiniz. Sonuçta iki yazılımda aynı tarafta . Amaçları aynı. FF ve opera tartışmalarını da  sevmem. Sonuçta ikisi birbirini tamamlar. Her ne kadar Opera desem de FF'den de vazgeçmem. En iyiyi aramak için kasmaya gerek yok. Güzel olan herşeyi kullanın. Ha birinin önceliği daha fazladır, o sizin tercihinizdir saygı duyarım.

@ironic dünya barışı ve insan sevgisini de değinmeyecekmiyiz :D :D :D

Şaka bi yana haklısınız kesinlikle :)

erginemr

Kişisel tercih bir yana, Linux'te bazı yazılımlar bazı donanımlarda, diğerlerinden daha performanslı çalışabiliyor...

eren

Alıntı yapılan: erginemr - 25 Ekim 2008 - 00:48:23
Kişisel tercih bir yana, Linux'te bazı yazılımlar bazı donanımlarda, diğerlerinden daha performanslı çalışabiliyor...

Örneğin benim evde 4 makine var hiç birinde Ubuntu tam performanslı çalışmazken x bir dağıtım mükemmel çalışıyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

FeNDeR

Diğer dedim. Cubase SX ve Reason :) Tüm vst desteği ile sadece cubase de olsa olur. Ama tamamen ücretsiz olacak :)

chaluri

Bu konuda herhangi bir çalışma varmı bilmiyorum ama bu programlardan daha çok directx gibi bir yapının linux'e eklenmesi yani oyun oynayabilmek için ortam oluşturulması linux kullanıcı sayısını katlayacaktır.

Burak

İki kişi Windows Media Player'a oy vermiş. Bu insanlarla oturup çay içmek, muhabbet etmek isterim. İlginç olur. :D

Bu arada, ben de bahtiyarım ki, program seçmekte çok zorlandım. Listedeki programların Linux muadilleri işimi görmekle kalmıyor, Windows'takinden daha fazla zevk veriyor. Bir tek GOM Player'a oy verdim, oy vermiş olmak için. GOM Player'ı da bir kez kullanmııştım birisinin bilgisayarında ve beğenmiştim. Ama SMPlayer, Kaffeine varken çok da aramam başka program.

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: cranbur - 13 Kasım 2008 - 00:07:56
İki kişi Windows Media Player'a oy vermiş. Bu insanlarla oturup çay içmek, muhabbet etmek isterim. İlginç olur. :D

Bu arada, ben de bahtiyarım ki, program seçmekte çok zorlandım. Listedeki programların Linux muadilleri işimi görmekle kalmıyor, Windows'takinden daha fazla zevk veriyor. Bir tek GOM Player'a oy verdim, oy vermiş olmak için. GOM Player'ı da bir kez kullanmııştım birisinin bilgisayarında ve beğenmiştim. Ama SMPlayer, Kaffeine varken çok da aramam başka program.

Bencede haklısn. Listedeki programların çoğunun hatta hepsinin Linux muadili var. Ben sadece Utorrent ve GOM Player diyeyim. Onlarında Lİnux karşılığı var Hiç aramasamda bu programlar olsa fena olmazdı :D
Irfan View olsada iyi olurdu
http://www.irfanview.com/

erginemr

Alıntı yapılan: Gimp Uzmanı - 13 Kasım 2008 - 06:19:13
...
Bencede haklısn. Listedeki programların çoğunun hatta hepsinin Linux muadili var. Ben sadece Utorrent ve GOM Player diyeyim. Onlarında Lİnux karşılığı var Hiç aramasamda bu programlar olsa fena olmazdı :D
Irfan View olsada iyi olurdu
http://www.irfanview.com/

IrfanView, benim de Windows'taki bir numaram. :)

Bir de vazgeçemediğim Total Commander var (muadili Gnome Commander, EmelFM, Krusader, ancak yeterli değil).

teneke

Oyun programlarının lınux"ta kulanımını sağlayan(Vine,Playonlınux,vb)programlarının bulunması.

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: teneke - 13 Kasım 2008 - 10:07:37
Oyun proğramlarının lınux"ta kulanımını sağlayan(Vine,Playonlınux,vb)proğramlarının bulunması.

Soru ile cevap arasında bir bağlantı kuramadım.

jawes

photoshop ve ulead video studio olsaydı tadından yenmezdı
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

syilmaz

nero zaten var linux da
internet explorer ve windows media player i kim kullanıyo ki?

FUBU

4gb ram var ve open office beni deli ediyor. gerçi ubuntu 3gb ını görüyor, belki ondandır. :D bence ms office yeterince başarılı..

itunes çok hayati bir program. muadili omadığı için değil, jailbreaksiz ipod touch/iphone kullanabilmek için. dün 2.2 yazılım sürümü çıkmış iphone ve touch için, aleti takınca itunes uyarı verdi. çok hızlı güncelleniyorlar ve yeni özellikler ekleniyor. jailbreak ile ubuntuda kullanmak sıkıntı.. itunes şart.

gom player olsa bütün video programlarının tozunu attıracak bence ama nerdee..

google chrome 2009 da geliyormuş linuxa, hatta windowsa da ön tanımlı tarayıcı olarak gelebilir miş mesela..
http://shiftdelete.net/internet-explorerin-yerini-kim-alir-7044.html

Çağlar

Alıntı yapılan: FUBU - 22 Kasım 2008 - 19:40:01
4gb ram var ve open office beni deli ediyor. gerçi ubuntu 3gb ını görüyor, belki ondandır. :D bence ms office yeterince başarılı..

Yok artık @FUBU 512 mb ram var 10 saniye sürmüyor açılması :)

xwes

@FUBU
Arkadasin windowsuna da open office kurdum. 512 ram 128 ekran kartli makina. Open office gumbur gumbur çalişiyor.
(Benim makina 2 gb zaten hiç sorun olmuyor.)
Sisteminizde bir sorun mu var acaba?

eren

Adobe, yazılımlarının Linux (Ubuntu) uyumlu olması için çalışıyormuş. Bunun önemli bir örneği Adobe AIR Linux versiyonu ile duyuruldu. PhotoShop için çalışmaların devam ettiğini biliyorum. Muhtemelen Fireworks'da yakın bir gelecekte Ubuntu altında çalışacaktır.

http://labs.adobe.com/technologies/air/

xwes

Aslinda photoshop kullanmiyorum ama linux surumunun çikmasini isterim. Photoshoptan dolayi linuxsa geçmeyen taniyorum çunku :)

FUBU

Alıntı YapYok artık @FUBU 512 mb ram var 10 saniye sürmüyor açılması

Alıntı Yap@FUBU
Arkadasin windowsuna da open office kurdum. 512 ram 128 ekran kartli makina. Open office gumbur gumbur çalişiyor.
(Benim makina 2 gb zaten hiç sorun olmuyor.)
Sisteminizde bir sorun mu var acaba?

açılmasına bir şey demiyorum da çalışırken sıkıntı bende. bilmiyorum sistemimde bir sorun var mı? fakat gönül ister ki farenin tekeriyle sayfayı kaydırırken yağ gibi kaysın sayfalar.. yok, imkansız. yine odt formatını açsam daha güzel çalışıyor da, open office in kendi formatları kullanılmıyor ki. ben bile çalışırken ya .doc şeklinde kaydediyorum ya da odt+pdf şeklinde 2 kere kaydediyorum.. dışarda çıktı falan alabilmek için.
ya siz 15-20 sayfalık bir doc açtınız ubuntuda. sayfalar arası geçiş microsoft officedeki gibi oluyor mu sizde? oluyorsa benim sistemde bir sıkıntı var demektir.

xwes

Bende bir sikinti yok bahsetigim arkadasta da yok. Yani sizin deyiminizle yag gibi kayiyor sayfalar.
Isterseniz yeni bir başlik açin, orada tartişilsin çunku bir sorun var gibi.

Çağlar