Linux dağıtımlarında en çok görmek istediğiniz program hangisi?

Başlatan Eren, 24 Ekim 2008 - 14:59:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linux dağıtımlarında en çok görmek istediğiniz program hangisi?

MSN Live Messenger
174 (42.1%)
PhotoShop
207 (50.1%)
FlashGet
44 (10.7%)
Microsoft Office
87 (21.1%)
Corel Draw
64 (15.5%)
3D Max
63 (15.3%)
Utorrent
87 (21.1%)
GOM Player
120 (29.1%)
Emule
19 (4.6%)
Winrar
77 (18.6%)
Google Talk
41 (9.9%)
Winamp
88 (21.3%)
Ares
25 (6.1%)
Yahoo Messenger
22 (5.3%)
MonStar
12 (2.9%)
BS Player
51 (12.3%)
Windows Media Player
20 (4.8%)
Safari
39 (9.4%)
Free Download Manager
50 (12.1%)
AutoCad
133 (32.2%)
iTunes
79 (19.1%)
Internet Explorer
32 (7.7%)
Diğer
99 (24%)
Xnview
18 (4.4%)
Macromedia Flash
34 (8.2%)
Hiçbiri
30 (7.3%)

Toplam Oy Verenler: 413

Kadir Can

Sürücü olayı benim için artık sorun değil.
Açık sürücüler ile efektler açılabiliyor. :)

supernova

splash pro, daum pot player gibi oynaticilar gelse cok iyi olucak.

hesin

Açıkça söylemek gerekirse windowsun hiç bir programını aramıyorum, hatta listedekilere bir bir baktıkça hepsinden tek kelimeyle iğrendim.(Biraz ağır mı oldu acaba :)) Benim için artık ubuntunun yapamadıkları değil, windowsun yapamadıkları var.Ubuntu kısıtlı bir işletim sistemi olmaktan çıkmıştır,onun yerine windows kısıtlı bir işletim sistemi olmuştur.
HA hiç mi sorun yo diyecekseniz eğer şöyleki:Benim için iki sorun var(ki bu sorunlar linux kaynaklı değil de,programın kendisinden kaynaklandığını söyliyebiliriz):
1.E-okul(bir öğretmen adayı için korkutucu sayılabilecek bir durum.Öğretmen oluncaya kadar çözülmesini umalım.)
2.Bazı eğitim cdleri.Nasıl anlatsam, genellikle eğitim alanında yayınlanan windos'a uygun olarak özel tasarlanmış cdler. Bu cdler oluşturulurken windosta çalışabilecek şekilde yazılmıştır.(Bu cdler wine ile bile çalışamadığını gördüm.)
Kısacası bahsi geçen programlardan yakından bile bir ilgim olduğu söylenemez.Hiç birisini de aramıyorum ve bi daha da uğramam gitmem oralara :))

if

eRenleR

Maalesef MS Office

Hala bir muadili çıkartılamadı henüz karşısına.

cerencalici

Alıntı yapılan: hesin - 28 Aralık 2011 - 00:33:41
1.E-okul(bir öğretmen adayı için korkutucu sayılabilecek bir durum.Öğretmen oluncaya kadar çözülmesini umalım.)

Umalım ummasına da hiç umut yok ya. :( Sırf bu e-okul yüzünden Windows'tan tamamen kurtulamadım.
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

aurora

Alıntı yapılan: cerencalici - 28 Aralık 2011 - 15:07:24
Umalım ummasına da hiç umut yok ya. :( Sırf bu e-okul yüzünden Windows'tan tamamen kurtulamadım.

Ben Mint 11-Chrome ile e-okulda sıkıntı yaşamıyorum. Siz ne tür sıkıntı yaşıyorsunuz?

Bu arada geçenlerde müdür yardımcısına Chrome önerdim, e-okul ile sıkıntı yaşadı. (Windows üzerinde)

Balli

noktakom

Program değil de şöyle güzel bir futbol oyunu olsaydı... :)

cerencalici

Alıntı yapılan: aurora - 28 Aralık 2011 - 16:20:34
Ben Mint 11-Chrome ile e-okulda sıkıntı yaşamıyorum. Siz ne tür sıkıntı yaşıyorsunuz?

Bu arada geçenlerde müdür yardımcısına Chrome önerdim, e-okul ile sıkıntı yaşadı. (Windows üzerinde)

E-okul yalnızca IE'de kullanılmıyor mu? Siz nasıl Chrome'da kullanabiliyorsunuz?
An itibariyle yine denedim, hem Windows'ta hem de Lubuntu'da, e-Okul'a Chrome ile giriş yapabiliyorum; ama örneğin "Hızlı Not Girişi" sayfasını açıp notları giremiyorum.
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

pentasus

Adobe Flash,dreamweaver,Photoshop,illustrator,Premier,aftereffect yani adobe nin linux dağıtımları için programlarını çalışır duruma getirmesi gönlümden geçen..Ücretiyle kabulüm..

Sadece ubuntu dağıtımının 20 milyonun üzerinde kullanıcı varken..Karlı değilmi bu tarz uğraşlar.Bu alanda yatırım yapmaya değmezmi bilemiyorum..

bera

photoshop + premiere diye düşünüyordum bir zamanlar. playonlinux ile photoshop'u hallettim. Premier işini ne yapacağım diye düşünürken Jahshaka'yı buldum. Sitesinde geri  sayım var 3. sürüm için 9 günü kalmış heyecan dorukta

dnzz

hiç birini görmek istemem..gerek de yok zaten.özgür yazılımın ruhuna aykırı.kaynak kodları kapalı bir kere.bazı arkadaşlar bedava ve özgür ayrımını yapamıyorlar her halde.

üstelik bu yazılımların çoğunun alternatifi GNU/Linux ortamında mevcut.çok gerekli olmadıkça özgür olmayan yazılımlara başvurmak anlamsız geliyor.

İsmail Caner NAZ

Balli

GOM Player bayağı oy almış. Benim bilmediğim bir özelliği mi var ? :D Ne eksiklik hissediyorsunuz Linuxta GOMsuz ? Cidden merakımdan soruyorum.

iceboy

I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

buzmavisi

Winrar'a düzgün bir alternatif. Görsel arabirimle ( en gelişmişi file-roller... ) çok parçalı sıkıştırılmış dosya bile oluşturulmuyor yapılırsada belli sürümlerde çok basit eklerle yapılabiliyor.

Mplayer'ı kendi penceresinde çalıştırıp bir yandan yönetmeye yarıyacak güzel bir görsel arabirim. Smplayerla bu yapılabilmekle birlikte ek ayarla oluyor. Bu şekilde kullanım fazla planlanmamış.

eribol

file-roller dosya sıkıştırma programı değil. Yaptığı iş sıkıştırılmış dosyaları açmak. Dosyaları parçalara ayırmak için komut istemi kullanılabiliyordu ama görsel olarak yapan var mı emin değilim. Olmaması garip olur.

kerub

Alıntı yapılan: ceylandag - 04 Mayıs 2011 - 12:41:53
idm olsa ücretini öder kurarım.
idmden daha verimli bir yükleme yardımcısı yok.

Bende aynen. E-mail atınız IDM nin yöneticilerine. Ben öyle yapıyorum. Sevdiğim programların yöneticilerine lütfen Linux versiyonunu çıkarın o zaman satın alacağım diye e-posta gönderiyorum. Ne kadar çok e-posta gönderilirse o kadar iyi olur.
Saygılarımla, sevgilerimle...

carisma

Balli

Listede çok oy olan programların neredeyse tamamı Wine&PlayOnLinux ile sorunsuz çalışmıyor mu zaten ?

sedat1661

Ben namaz vakitlerini gösteren ve ezan okuyan bir program ilgilenenler için oldukça faydalı olablir diye düşünüyorum. çoktrandır arıyorum ama hiç rastgelmedim.
En azından bilgisayar başında vakit geçirirken namaz vakitlerini geçirmem ve birkaç dakika önceden hatırlatırsa hiç fena olmaz.

*Kıyamet günü nereye gitmek istiyorsanız, hazırlığınızı ona göre yapınız.* Ömer bin Abdülazîz (Radıyallahi anh)

alquirel

sedat1661

çok sağolun.
inanın altın bulmuş kadar sevindim. :D
inşallah ubuntuda buna benzer her dine ve inanca hizmet debilecek uygulamalar özgürce varolur.
*Kıyamet günü nereye gitmek istiyorsanız, hazırlığınızı ona göre yapınız.* Ömer bin Abdülazîz (Radıyallahi anh)