[Çözüldü] Google drive istemci

Başlatan alpaygunes, 27 Mart 2014 - 00:42:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alpaygunes

Merhaba

google drive ile çok işim oluyor. ubuntu 14 te grive adınsa bir istemci kurmuştum güzel çalışıyordu. Fakat ubuntu 14 sanki sorunlu yada ben çok yükle kaldır yaptım ondan hata vermeye başladı. *kararlı olacağını düşündüğüm ubuntu 12 ye geri döndüm. ama google drive için bir istemci bulamadım

insync adında bir yazılım yükledim ama. ne 12 de nede 14 te bir türlü giriş ekranını geçemedi. dönüp duruyor.

Tavsite edeceğiniz bir google drive istemci varmı ?

teşekkürler

sem

Takip.

Benim de bir ara araştırıp bulamadığım bir uygulamaydı bu. Son zamanlarda bakınmadım hiç fakat, konuyu takip etmek için ileti atıyorum =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

sipazilla

heartsmagic

14 dediğin 14.04 ise sorun olması normaldir, henüz kararlı sürüm yayımlanmadı. Geri bildirim yapmadıktan sonra kurup sorunlu demek çok makul değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alpaygunes

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Mart 2014 - 17:04:00
14 dediğin 14.04 ise sorun olması normaldir, henüz kararlı sürüm yayımlanmadı. Geri bildirim yapmadıktan sonra kurup sorunlu demek çok makul değil.

14 te çalışıyor . Fakat 14 stabil olmadığından sorunlu durumlar yaşamaya başladım. 12.04 kurdum iki gündür internette gördüklerimi deniyorum. Fakat netice yok. Şuan 12.10 a yükselttim . Umutluydum fakat gene aynı. Grive instal eddikten sonra ubuntu yazılım merkezi hatalı kurulum falan diyor sonra siliyor.

Ilyscn kurunca sorunsuz kuruluyor fakat mavi pencresinda dönüp duruyor. birtürlü senkron olamıyor.
grive kuruluyor setup e tıklıyorum. bir kaç pencereden sonra instal error diyor. sonra uygulama yönetici silip atıyor :(

Şuan diğer partitionda 14.04 var grive çalışıyor.

Vakit ayırdığınız için teşekkürler

heartsmagic

14.04 kararlı olana kadar sorunları çözmek için ne kadar başarı sağlarız bilemiyorum. Ancak ben ve birçok arkadaş şu an sorunsuz kullanıyor 14.04'ü. Zaten yaklaşık on beş gün gibi bir süre kaldı kararlı sürümün yayımlanması için. Eski sürümlerle uğraşma yerine 14.04 sorunlarının üzerine gidebilirsin.

alpaygunes

14.04 teki sorunlar benden kaynaklı olabilir. KDE ve gnome kurdum unity yi kaldırdım falan filan :)

alpaygunes

Önce bu adresteki grive CLI yi kurdum
http://www.howtogeek.com/130380/how-to-use-google-drive-on-linux-2-unofficial-solutions/
sayfada yazan ve gerekli işlemleri yaptım.

Sonrada bu adresteki arayüze sahip grive yi kurdum
http://news.softpedia.com/news/How-to-Install-a-Google-Drive-Client-on-Ubuntu-381532.shtml

Şuan çalışıyor

heartsmagic

Hangi Ubuntu sürümünde uyguladın bunu?
Ayrıca: cozuldukonusu

Geri bildirim için teşekkürler.

alpaygunes