Ulatencyd ile en iyi masaüstü performansı ?

Başlatan plazma, 01 Nisan 2014 - 18:21:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

plazma

Ulatencyd anlaığım kadarı ile kerneli otomatik olarak seçtiğiniz profile göre optimize ediyor.

Detay : http://www.webupd8.org/2014/04/get-better-linux-desktop-performance.html

heartsmagic

14.04 üzerine dün kurdum, makineyi kapattım. Bugün açılmadı sistem :) Kurtarma kipinde girip kendisini kaldırdım. Sistem tamamen açılamadığı için kurcalayamadım da ne var ne yok diye, acelem olduğundan kaldırdım gitti.
14.04 üzerindeki arkadaşlara not düşmüş olayım. Diğer sürümlerde durum nasıldır bilemiyorum.

Not: Sorun benim sistemime özel de olabilir. Doğrudan depolardan kurdum kendisini, Git üzerinden son sürümü falan almadım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

plazma

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Nisan 2014 - 21:35:57
14.04 üzerine dün kurdum, makineyi kapattım. Bugün açılmadı sistem :) Kurtarma kipinde girip kendisini kaldırdım. Sistem tamamen açılamadığı için kurcalayamadım da ne var ne yok diye, acelem olduğundan kaldırdım gitti.
14.04 üzerindeki arkadaşlara not düşmüş olayım. Diğer sürümlerde durum nasıldır bilemiyorum.

Not: Sorun benim sistemime özel de olabilir. Doğrudan depolardan kurdum kendisini, Git üzerinden son sürümü falan almadım.

ilave gelmiş makaleye :

Update: some users have reported that Ulatencyd caused Kernel panics on their system. This is related to the Kernel itself and not Ulatencyd. Anyway, use this with care and only if you know how to fix any issues that may occur! If you encounter bugs, report them @ Launchpad, either against ulatency or the Linux Kernel itself (for instance, to report a bug in the Linux Kernel, run this command in a terminal: "ubuntu-bug linux").

demekki sizde değilmiş tek hata olayı hocam :D bizde tester gibi maşallah deniyoruz :D

heartsmagic

Genel bir sorunmuş demek ki, esasında hata kaydı açmak lazım da tembellik ediyoruz işte. Gerçi ben sorunun çekirdeğin kendisinde olup da Ulatencyd'de olmaması durumunu anlayamadım. Çalışan şey bozuluyorsa sorun sonradan eklenende değil midir? :) Düz mantık yürütüyorum tabi, bir de geliştiriciyi dinlemek lazım esasında.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

plazma

Bende öyle düşünüyorum bence stabil değil gibime geliyor onuda bildirmiyorlar test edelim diye :D stabil sisten stabillik dışına çıktığına göre öyle düşünüyorum.

mechulkalan

Ubuntu deposundaki sürüm 3 yıllık. Git'deki ise henüz alpha sürümünde. Açıkçası bana kararlı sistemlerde pek karıştırılmamalı gibi geliyor :)