[Çözüldü] 2014.03.01 archlinux cfdisk sorunu

Başlatan Just4KiLL, 26 Mart 2014 - 12:23:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Just4KiLL

Tüm bölümleri silmek gerekiyor çözüm için.

Usb ve medyaya yazdırarak denedim değişen * bir şey olmadı.. cfdisk komutunu girdiğimde şöyle bir hata alıyorum

FATAL ERROR: Bad logical partition 6: enlarged logical partitions overlap
Press any key to exit cfdisk

Daha sonrasında cfdisk /dev/sda komutunu girdiğimde dedeğişen * bir şey olmadı.

Kurulumu yapmak istediğim ürün Lenovonun  v580c modeli notebook için ayrıca bir işlem yapmak mı gerekiyor?

Oysa ki hem Windows 8.1 hemde Linux Mint Debian Edition bulunmakta ve sorunsuz çalışmaktalar.

heartsmagic

https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=68060
http://www.linuxquestions.org/questions/fedora-35/cfdisk-fatal-error-bad-logical-partition-10-enlarged-logical-partitions-overlap-940795/

Çıkmak zorunda olduğum için sadece bağlantıları geçiyorum. İki taraf da sorunlu olan bölümü silerek çözmüş bu sorunu. Senin bölümler ne durumda?
fdisk -l
çıktısı fikir verecektir bize.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Just4KiLL

82 ve 83 olanları sildim. Ama bu sefer sadece Windows ve yedek harddiskim görünüyor. Silmiş olduğum bölümü çıkartamadım bir türlü.

Uyguladığım komutlar
fdisk -l
fdisk /dev/sda ile delete partition kısmından sda6 ve sda7 bölümlerini sildim. Geriye 3 adet 1 mb boyutundan boş yer gözüküyor. Onların haricinde Windows 8.1 ve yedek diskim de gözükmekte ama sildiğim bölümleri tekrar bölümlendiremedim. cfdisk ekranında bu bölümler gözükmüyor.

Sanırım Windowsun boot menüsü grubtan uçtu galiba nasıl kurtarabilirim.

FireSwords

Windows ortamında mantıksal bölüm oluşturmuşsun o yüzden bu hatayı veriyor. Tek çare o bölümdeki verileri yedekleyip birincil bölüm oluşturmak.

Just4KiLL

Yani diyorsunuzki windowsun bulunduğu kısmı silip baştan kurulum yapmalıyım öyle mi? :) Ya bu arch linux içimde ukte kaldı kuramadım kaç seferdir. Her türlü hata beni buluyor sanırım. Canlı cd ile grubu kurtarmayı denedim oda olmadı. Neyse yedekleri alayım ben :/