[Çözüldü] Playonlinux

Başlatan Anizm, 24 Mart 2014 - 20:33:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Anizm

Arkadaşlar playonlinux'un wine'den farkı nedir,daha mı iyi ?

Playonlinuxu kurdum şu hatayı veriyor
Alıntı YapPlayOnLinux cannot find curl (from cURL)

You need to install it to continue

Paket yöneticisinden kurdum.

empax

Şu bağlantılarda PlayOnLinux ve Wine için açıklamalar mevcut, umarım işinizi görür.
http://pardusdunyasi.wordpress.com/yardim/programlar/playonlinux/
http://www.linuxdunyam.com/2011/10/wine-ve-playonlinux-incelemesi.html

Ayrıca Curl paketini yüklemeniz istenmiş.
sudo apt-get install curl
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Anizm

Teşekkür ederim,playonlinux ile nette olan bir oyunu kurabilirmiyim ? Mesela dota2 felan

Deadpool hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı linux için ?

Sharpsorrow

Öncelikle dota 2 kurcaksan steam2den kurman daha iyi olur.PlayonLinux bazı oyunları bilgisayarına kurabilir.Kurarken sistemin kurulum verimini etkileyeccektir.

brun0_

playonlinux da lol world of tanks gibi oyunlar mevcut dota2 gibi oyunlar steamde var ücretsiz indirebilirsin.
fatih university computer engineering, #linux, #ubuntu, #freesoftware, #lyk2014

Twinterror0

farklı bir konu açmak istemedim, arkadaşlar ben PlayOnLinux'u kurdum ve deneme amaclı worms world partyi indirdim ama nasıl açılacagını bulamadım, en son benden bir dosya yolu istedi oyun için heralde ama nereyi belirtcegimi bilemediğim için birşey yapamadım ne yapmam gerek?

brun0_

o oyunları oynamak için yanılmıyorsam cd gerekiyor. :) oyunu cd si varsa onu takarak açabilirsiniz sanırım.

Twinterror0

Alıntı yapılan: brun0_ - 18 Eylül 2014 - 15:37:15
o oyunları oynamak için yanılmıyorsam cd gerekiyor. :) oyunu cd si varsa onu takarak açabilirsiniz sanırım.

hepsi mi öle hocam yoksa sadece bu oyuna özel * bir şey mi, malesef bilgisayarda cd-rom yok toplama yaparken onu unutmuşum lazımda olmuyor pek :D
Aynen hocam şimdi hatırladım cd ile çalışıyordu :)

brun0_

hepsi öyle değil orda bazı online oyunlar var onlarda gerek yok böyle bazı oyunlarda cd gerekiyor ama internetten bu oyunun cd  kalıbını bularak da oynayabilirsin. bi gugılla kesin bişi bulursun.. bu konuda çok bilgi sahibi diğilim aslında hayırlısı..

Twinterror0

Alıntı yapılan: brun0_ - 18 Eylül 2014 - 16:25:13
hepsi öyle değil orda bazı online oyunlar var onlarda gerek yok böyle bazı oyunlarda cd gerekiyor ama internetten bu oyunun cd  kalıbını bularak da oynayabilirsin. bi gugılla kesin bişi bulursun.. bu konuda çok bilgi sahibi diğilim aslında hayırlısı..

evet hocam hatırladım bu oyun cd ile çalışıyordu hatta gıcık olmuştum,neyse artık farklı bir worms oynarız :D

plazma

Pol de çoğu oyun için hazır betikler yardımı ile kullanıcya fazla yük getirmeden kurulum sağlıyor, wine ı kullanıyor kullanıcı tarafında kolaylıkları mevcut çok fazla komut ile uğraşmadan grafik arayüz üzerinden halledbiliyor kullanıcı ama pol direkt olarak wine a wine pol e destek vermez o yüzden kendi destek forumlarını ayrı ayrı kullanmanız gerekmektedir.